Техніка
Головне:
Техніка

У A.G.R. Group розповіли про стратегію підбору та використання техніки

Агрохолдинг A.G.R. Group пристосовує свої технології вирощування культур до кліматичних умов, оптимізуючи витрати. Зокрема, підбирають універсальну техніку, яка здатна поєднувати чимало операцій.

Про це розповів начальник відділу впровадження та моніторингу технологій в рослинництві Сергій Хаблак, повідомляє прес-служба A.G.R. Group.

«Наша основна концепція по техніці – це повинен бути універсальний трактор, який може як сіяти, так і обробляти ґрунт. Часто в інших агрокомпаніях поділяють трактори: для сівби використовують меншу потужність, а для обробки – до 600 к.с. Але це не зовсім правильно, бо трактори простоюють, що спричиняє  великі витрати на амортизацію, ремонт тощо. Те ж стосується і сівалок, і агрегатів до обробітку ґрунту. Одні й ті ж сівалки повинні сіяти як суцільно, так і з міжряддями, тобто сіяти як просапні культури з міжряддями 70 см, так і сою з міжряддями 30 см», – зазначає фахівець.

Агрегати для основного обробітку ґрунту повинні мати можливість за одним прохід і дискувати, і проводити глибоке розпушування на 35 см, а якщо плужна підошва відсутня, то обробляти сою на глибину 25 см. Крім того, готувати ґрунт під кукурудзу, де вноситиметься безводний аміак з глибиною обробітку 30 см. Так, восени кілька завдань виконується одним агрегатом.

Для весняних робіт так само повинні використовуватися агрегати, які можуть здійснювати відразу три операції: закривати вологу, проводити першу та передпосівну культивацію.

«Завдання компанії – відмовитися від зайвих агрегатів, все уніфікувати, а техніка повинна стати чимось на зразок трансформерів. Це дозволяє знизити амортизацію і витрати на ремонт в перерахунку на витрати на 1 га та обслуговування непотрібної техніки», – відзначає Сергій Хаблак.

Нагадаємо, A.G.R. Group інвестує в системи зрошення херсонського кластеру.

Журнали