Техніка

Чи варто сьогодні переходити на інноваційні технології в точному землеробстві

Однією з найбільших складових собівартості під час вирощування є ЗЗР. Оптимізація витрат – це підвищення рентабельності бізнесу. Процес обприскування – це не просто внесення робочого розчину, це ціла наука, яка вимагає досконалого вивчення. Від того, як була вивчена теорія й налаштована техніка залежить, наскільки ефективним буде її використання.

Про це зауважують у прес-службі BERTHOUD Ukraine на своїй Фейсбук-сторінці.

Фахівці BERTHOUD Ukraine виділяють основні кроки на шляху до оптимізації витрат:

  1. Використовуйте паралельне водіння та оптимізуйте рух по полю. Впровадження GPS-навігації забезпечить точний рух по міжряддях або визначених технологічних коліях, що зведе до мінімуму витоптування рослин. Тільки уникаючи перекриття та пропусків завдяки паралельному водінню можна заощадити 5-10% затрат. Усі самохідні обприскувачі BERTHOUD із заводу підготовлено до автоматичного водіння.
  2. Варто перейти до посекційного відключення штанги обприскувача. Компанія BERTHOUD має оптимальне фінансове рішення – секції різної довжини: від широких посередині до коротких на краях, щоб працювати максимально ефективно.
  3. Наступним етапом є пофорсункове відключення, яке сприяє зменшенню перекриття, дає змогу на 10% скоротити використання пестицидів.
  4. Імпульсне обприскування. Основна його перевага – це більш точне розподілення робочого розчину, навіть під час поворотів обприскувача, адже кількість розпиленої речовини залежить від кутової швидкості кінців штанги. Основна ідея – потік ділиться на однакову кількість імпульсів, і потім обладнання контролює точність виконання імпульсів.
  5. Використання інноваційної технології SNIPER. Розумні камери в режимі реального часу аналізують проблемні зони та вносять ЗЗР тільки там, де це потрібно.

Нагадаємо, технологія точкового обприскування дає змогу економити до 85% ЗЗР.