Техніка

Точкове обприскування дозволяє скоротити витрати ЗЗР до 90%, - науковець

Грамотне та своєчасне застосування агроінновацій дозволяє агровиробникам оптимізувати до 35% власних матеріальних витрат і збільшити дохід на $150-250/га.

Про це розповідає д-р екон. наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обробіток ґрунту з одночасним диференційованим локально-стрічковим унесенням чотирьох видів добрив забезпечує зменшення витрат основних добрив до 50%, порівнюючи з унесенням їх у розкид. Одночасне проведення обробітку ґрунту, внесення добрив і сівба заощаджує близько 40% пально-мастильних матеріалів, порівняно з мінімальною технологією обробітку ґрунту.

Під час сівби скоротити витрати та підвищити врожайність також можна з технологією змінної норми висіву. Вона дає можливість точно розрахувати густоту росту рослин по полю залежно від родючості ґрунту, запасів вологи й рельєфу. Сівалки із системою диференційованого висіву збільшують норму висіву на продуктивніших ділянках і зменшують там, де рослини ростуть гірше.

Що стосується захисту посівів, то одним з інноваційних продуктів, які широко застосовують в Україні, є система точкового обприскування. Завдяки сучасній оптиці та обчислювальним можливостям, електронні системи ефективно виявляють бур’ян і наносять на нього гербіцид, що дозволяє скоротити його витрати до 90%.

Нагадаємо, за диференційованого підходу картування врожайності є обов’язковим.