Техніка

Садіння картоплі комплексами Grimme усунуло проблему озеленення бульб

Цього року СТОВ «Воля» (Черкаська область) придбало два картоплесадильні комплекси Grimme на базі картоплесаджалки GL430 та фрези GF400. Завдяки розміщенню бульб точно по центру гребеня тут позбулися проблеми озеленення товарної картоплі.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Садіння картоплі в господарстві новими картоплесадильними комплексами у 2020 році на площі 200 га тривала три тижні: із 2-го по 28-ме квітня. У попередні роки без активного обробітку ґрунту посадка відбувалася швидше, однак у СТОВ «Воля» вважають, що відсадилися в оптимальні терміни й залишилися у виграші.

«Втратили у швидкості – та набули в якості, – переконаний співвласник господарства Дмитро Ткаченко. –– Коли кілька операцій проводиться одночасно, заощаджуються паливо та робочий час. Крім того, комбайн розміщує бульби точно по центру гребеня. Машина йде по GPS, рядки рівні, як на малюнку… Справа, звісно, не в естетиці. Коли ми спочатку висаджували бульби, а потім нарізали гребені, то були випадки, що гребені не збігалися з рядком бульб. Через це в процесі формування куща молоді бульби оголювалися й озеленювалися, тобто втрачали товарність. Тепер така проблема відсутня. Сходи отримуємо рівномірні: за такими легше доглядати, а потім буде зручніше збирати врожай». 

Ще одна з ключових переваг посадкового комплексу Grimme – створення дрібногрудкуватої структури, завдяки чому висаджені бульби отримують ліпші передумови для розвитку й формування якісного врожаю.

Два картоплесадильні комплекси Grimme на базі картоплесаджалки GL430 та фрези GF400 одночасно (тобто за один прохід поля) виконують 7 операцій: фрезерування ґрунту на глибину 30 см, одночасне подрібнення ґрунту, протруєння бульб (нанесення розчину протруювача), посадку, внесення добрив, внесення мікрогранульованих засобів захисту рослин, нагортання гребенів.

Цю техніку господарство придбало через партнера – компанію «Агролінії».

За вісім років у господарстві випробували машини й знаряддя кількох виробників, після чого залишили для себе тільки найкращу техніку. Ключовим моментом стала наявність сервісного обслуговування. Зупинилися на компанії «Агролінії», яка є дилером відомих брендів, оскільки її база знаходиться на відстані не більше 150 км від полів «Волі», тож будь-яка проблема вирішується впродовж дня.

Читайте також:Grimme автоматизує збирання картоплі за допомогою Speedtronic-Web

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!