Рівномірність обприскування залежить від висоти розміщення штанги, – досвід
Однією з найважливіших вимог якісного застосування пестицидів є рівномірне розподілення робочої рідини на оброблюваній поверхні. Цей показник поєднує у собі дві складові – рівномірне розподілення препарату вздовж робочого ходу обприскувача, та по всій робочій ширині захвату штанги.
У цьому на власному досвіді переконалися в компанії «Агрейн».
Висота штанги обприскувача та її коливання – один із важливих чинників, які досить часто недооцінюють. На рівномірність розподілення робочого розчину препарату впливають динамічні коливання штанги у горизонтальній та вертикальній площинах.
«Штанга має бути рівною, без провисання крайніх секцій, і встановлювати її слід паралельно до поверхні поля. Висоту встановлення штанги слід обирати з урахуванням оптимального перекриття факелів розпилення. Рекомендований діапазон – 50-70 см над поверхнею рослинного покриву. Висота штанги визначається фактичним кутом розпилення розпилювачів: що більшим є кут розпилення, то меншою має бути висота штанги над оброблюваною поверхнею. Ідеальною вважається висота штанги, за якої перетин факелів розпилення сусідніх розпилювачів відбувається на середині відстані між штангою і рівнем оброблюваної поверхні», – зазначив головний інженер агрогрупи «Агрейн» Михайло Шкатула.
Особливо відчутно впливає зміна висоти штанги за роботи зі зниженими або мінімальними нормами препаратів. Крім того, збільшення висоти штанги всього на 10 см призводить до вдвічі більших втрат препарату через знесення, викликане вітром.
«За випадкової зміни висоти штанги всього лише на 10 см через нерівності на поверхні поля, витрата робочого розчину в зоні перекриття зростає порівняно з нормою на 40%, а в інших зонах на 30% зменшується. Це призводить до зниження врожайності через недостатній контроль шкодочинності в одній зоні, та до можливої токсичності через передозування в іншій», – додає Михайло Шкатула.
Нагадаємо, «Агрейн» нарощує технопарк потужними тракторами. Раніше в компанії поділилися особливостями впровадження точного землеробства.