Техніка

Система активного ведення знаряддя знижує потребу в людській праці

Європейська зелена угода, що передбачає значне скорочення кількості ЗЗР, сприяє збільшенню популярності механічного знищення бур’янів у вирощування агрокультур. Тому виробники сільгосптехніки активізувалися, щоб пропонувати сучасні рішення для міжрядного обробітку. Зокрема, компанія John Deere розробила систему активного ведення знаряддя, що дозволяє зменшити кількість ручної роботи, підвищити точність видалення бур’янів і, відповідно, мінімізувати використання ЗЗР.

Про це повідомляє офіційний сайт виробника.

«Часто знаряддя не зовсім чітко дотримується траєкторії руху трактора, що призводить до пошкодження й знищення цінних рослин під час розпушування ґрунту. Також доводиться обирати безпечнішу відстань під час операції, через що суттєво збільшується кількість робіт, які виконуються вручну», – розповідає експерт із точного землеробства Тобіас Хеге.

Система активного ведення знаряддя John Deere передбачає встановлення приймача та спеціальної рами, що може зміщувати знаряддя ліворуч або праворуч. Такою системою можна обладнати практично будь-який трактор.

«На трактор серії 6R ми встановили інтегровану систему активного ведення знаряддя з різновидом зміщувальної рами. Тут є спеціальний циліндр, що направляє нижнюю тягу, завдяки чому агрегат точно слідує курсу. Ще одна перевага в тому, що знаряддя можна розташовувати ближче до трактора. Так, ми позбуваємося ваги зміщувальної рами й помітно скорочуємо витрати пального. Важливо, що таке рішення не потребує великих капіталовкладень. Якщо трактор вже оснащено системою AutoTrac, то можна використовувати наявний дисплей. За бажанням, на знарядді встановлюється приймач, але й безкоштовного сигналу буде цілком достатньо. Окрім того, ці компоненти можна використовувати не лише для сівби та розпушування, а й для активного регулювання ширини захвату плуга», – відзначає Тобіас Хеге.

Раніше повідомлялося, John Deere придбає контрольний пакет акцій Kreisel Electric.