Техніка
Головне:
Техніка

Програму часткової компенсації вартості сільгосптехніки варто вдосконалити, - фахівець

Програму часткової компенсації вартості сільгосптехніки (Програму) можна вдосконалити, врахувавши фінансові можливості аграріїв, що купують вітчизняні агрегати, та їх потреби.

Про це зазначив науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к. е. н. Ярослав Навроцький.

За його словами, ефективність Програми суттєво знижується через те, що виробники машин не враховують потреб аграріїв у сучасній інноваційній та високоефективній сільгосптехніці.

«Адже не секрет, що українська агротехніка часто є менш конкурентною і програє імпортній у якості, продуктивності, технологічності й екологічності», – зауважив Ярослав Навроцький.

За результатами проведеного науковцями Інституту аграрної економіки аналізу, покупцями вітчизняної техніки є малі, середні сільгоспвиробники та деякі великі агропідприємства, яким не вистачає грошових коштів для купівлі дорогої імпортної техніки.

Тому для підвищення ефективності Програми її слід вдосконалити:

  • запровадити механізми для стимулювання вітчизняних виробників сільгоспмашин; інновації та новітні технології, спрямовані на підвищення конкурентоздатності української сільгосптехніки та задоволення потреб аграріїв у сучасному та якісному обладнанні;
  • підняти з 25 % до 40 % рівень часткової компенсації вартості техніки на купівлю окремих видів техніки, конкурентоспроможність яких значно нижча у порівнянні з іноземними аналогами (напр., трактори, косарки, сівалки тощо);
  • поширити дію Програми на господарства населення та сімейні фермерські господарства, наростивши виробництво міні-техніки та створивши механізм для участі у ній зазначених груп сільгоспвиробників.

Нагадаємо, програма компенсації вартості техніки і надалі триває. Раніше повідомлялося, Уряд оновив механізм державної програми здешевлення сільгосптехніки.

Журнали