Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Одна вітряна машина захищає 7 га від заморозків

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Бельгійська компанія Frost Protection із 1992-го року встановлює вітрові машини, яких по світу нараховують близько 1800. Один такий апарат здатен захистити насадження площею близько 7 га від запорозку до -3°C.


Про це повідомляє FreshPlaza.
«Понад 20 років тому наші вітрові машини використовувались кожні 3- 4 роки, – розповів пердставник Frost Protection Ян Босманс. – Тим часом у Франції у нас є клієнти, які щорічно використовують вітрові машини для захисту своїх урожаїв, тому що морозні ночі стали гіршими. Наші вітрові машини успішно захистили при температурі -6°C при вирощуванні вишні в Угорщині».

Вітрові машини працюють від двигуна потужністю 150 кВт або приблизно 200 к.с. Машина змішує тепле (інверсійне повітря) з холодним повітрям біля землі. Завдяки оптимізованій формі лопаті, це змішування відбувається на відстані понад 150 м від машини. Оскільки машина обертається на власній осі, вона захищає кругову площу близько 7 га при температурі -3°C.

Виробник зазначає, що машини зараз використовуються для захисту картоплі, оливок, авокадо, кісточкових фруктів, ківі, ягід. Більшість машин розташовані в США: у штатах Вашингтон, Флорида та Каліфорнія.

Вітрові машини легко поєднувати з протиградовими сітками.

«Вітряна машина  – один з найдешевших засобів проти заморозків, – наголосив Ян Босманс. – Тим більше, що термін експлуатації машини становить понад 30 років, а щорічне обслуговування та експлуатація становить лише одну людино-годину на рік. Основним недоліком машини є те, що вона видає багато шуму. Саме тому нещодавно стала доступною більш тиха машина Orchard-Rite. Ця машина захищає трохи меншу площу, але вона може розташовуватися на відстані близько 300 метрів від житлових будинків».

Німецьке дослідження Bundeswetterdienst показало, що якщо глобальне потепління триватиме, ризик нічних заморозків значно збільшиться протягом наступних 20 років.

Читайте також: Європейська лохина постраждала від заморозків

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: