NASA Harvest та УКАБ досліджуватимуть вирощування основних сільгоспкультур
Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та проєкт Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США — NASA Harvest планують працювати над покращенням оцінок виробництва, площ і врожайності основних сільськогосподарських культур під час війни як на підконтрольних територіях України, так і на тимчасово окупованих. Це дасть краще розуміння змін у вирощуванні сільгоспкультур, забезпечить прозорість аграрних ринків і сприятиме розвитку практик використання технологій на базі супутникових даних і машинного навчання в сільському господарстві в Україні.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
Зазначають, що завдяки прогресу в супутниковій зйомці, NASA Harvest змогла використовувати ці технології для моніторингу умов та тенденцій у сільському господарстві на великих територіях, недоступних через повномасштабну війну з росією. Це надзвичайно важливо для галузі в цілому, а також для розуміння збитків і втрат та для відновлення після війни.
«Ми прагнемо зробити все можливе, щоб забезпечити аграрний сектор якісною аналітикою, і ми раді мати підтримку УКАБ – ключового гравця на українському аграрному ринку, на цьому шляху. Сподіваємось, що експертиза з боку Асоціації буде не тільки забезпечувати існуючі проєкти NASA Harvest в Україні, а і створить фундамент для впровадження цих практик у внутрішні процеси країни для розвитку українського агросектору», – наголосила Олександра Олійник, менеджерка стратегічних партнерств NASA Harvest.
Водночас, завдяки широкому регіональному розташуванню компаній-членів УКАБ існує можливість передачі цінної локальної експертизи та важкодоступних польових даних. Такий підхід забезпечує впевненість в якості проведених досліджень та послідуючих оцінках, зроблених на базі дистанційного зондування землі.
До того ж, перспективними напрямками співпраці УКАБ та NASA Harvest вбачають в:
- Співпраці з партнерами УКАБ для покращення оцінок виробництва NASA Harvest, які надаються Міністерству аграрної політики та продовольства України.
- Залученні сільськогосподарських експертів до збору польових даних.
- Залученні студентів освітньої програми «Агрокебети» до участі в сільськогосподарських оцінках NASA Harvest в Україні;
- Поглибленні співробітництва у сфері сталого розвитку.
«Співпраця з NASA Harvest – це цінний досвід для Асоціації та нові можливості для українського агросектору. Міжнародний підхід в питаннях глобальної продовольчої безпеки і сільського господарства дозволить удосконалити сектор та надасть ґрунтовну аналітику, котра буде корисною на шляху до відновлення та євроінтеграції. Дякуємо партнерам з NASA за готовність разом працювати над покращенням прозорості ринку для ведення агробізнесу в Україні», – додав Олег Хоменко, генеральний директор УКАБ.
Читайте також: До функціоналу AgriChain Scout додано індекс яскравості ґрунту SBI