Техніка

Найефективніші досліди – на своєму полі, - аграрій

ФГ «Флора А.А.» у 2021 році провело 75 дослідів: 33 – на озимій пшениці, 18 – на кукурудзі та 24 – на соняшнику. І вкотре переконалися, що найкращі рекомендації, починаючи від гібрида й густоти висіву та закінчуючи препаратами, можна отримати, лише засіявши демо-ділянку у своєму господарстві.

Про це розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька обл.) під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

«Річ у тім, що, коли ви робите власні досліди з використанням систем точного землеробства, то будете використовувати їх правильно й отримувати точніші результати. Часто ми можемо спостерігати таку картину: приїжджають представники різних насіннєвих компаній, засівають свої ділянки й між собою потім сперечаються – чий гібрид показав найкращу врожайність. Та буває так, що гібриди, висіяні на відстані 500 м одне від одного, просто потрапили в різні ґрунтові умови. І, можливо, той гібрид, що показав трохи гірший результат, насправді кращий, але йому не пощастило з умовами», – відзначає Андрій Капріца.

На власних полях господар обов’язково враховує зони продуктивності й уважає свої досліди найточнішими.

«Експериментуйте на власних угіддях. Тільки так ви зрозумієте, що спрацює у вас, а що ні», – додає Андрій Капріца.

Нагадаємо, аграрій назвав найкращий інструмент для збирання даних.