Техніка

На Чернігівщині виготовляють посівний комплекс суцільного висіву

Посівний комплекс суцільного висіву PARTNER

Посівний комплекс суцільного висіву винайшли та збирають на підприємстві «Українська аграрна техніка». Він сіє будь-які культури, але не рядками, як зазвичай, а по всій площі – як газон.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.

«У рядах насінини лежать дуже щільно одна до одної, тому конкурують за територію, воду та світло. Між рядами росте бур’ян, який іноді глушить посіяні культури та забирає поживні речовини з ґрунту», – зазначає комерційний директор підприємства Володимир Міхневич.

Суцільний висів

Так, у 2009 році з’явилася ідея про суцільний висів. А за два роки експериментів на поля вийшов новітній посівний комплекс PARTNER.

Великий металевий бункер розділений на дві частини. В одну засипають насіння, в іншу – добрива. Норму висіву насіння та внесення добрив регулюють вручну.

«Ми навмисне зробили комплекс з мінімумом електроніки та інших наворотів. Його легко налаштувати, зручно користуватися та головне – складно зламати», – зауважує Володимир Міхневич.

Насінини з добривами по трубках переміщуються до 27 лап, які копають землю. Потім гладенькі колеса закатують ґрунт, а залізні загортачі розрівнюють його. Культиваторні лапи розташовані внапуск. Завдяки цьому поле засіяне суцільно, як газон. Ширина засіву – 8,5 м.

Володимир Міхневич відзначив такі переваги технології:

  • Посівний комплекс можна використовувати для будь-якої культури.
  • Норма висіву така ж, як і за традиційного способу.
  • Сіяти можна навіть по багнюці. Отвір, звідки виходить насіння, сховали під лапу, тому його не забиває волога земля.
  • Швидкість сівби – 12-17 км/год. За традиційного обробітку 1000 га землі засівають соняшником за три тижні. Нашим комплексом це можна зробити за 7-8 днів. Адже культивація, внесення добрив та висів – це одночасний процес.
  • Більший урожай: з гектара збирають на 3-7 ц більше збіжжя.

Так, підприємство вже реалізувало 828 посівних комплексів в Україні, Румунії, Молдові, Казахстані та Білорусі.

Раніше повідомлялося, СТОВ «Перемога» внесло ґрунтовий кондиціонер посівним комплексом PARTNER.