Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Модульний робот здатен моніторити, доглядати за садом та збирати плоди

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Новозеландська компанія Robotics Plus проводить бета-тестування трьох нових безпілотних наземних машин (UGV), які дозволяють фермерам замінити важкий трактор на людину-оператора і меншу, безпілотну, більш маневрену машину. Апарат вміє моніторити територію, доглядати за садом і збирати фрукти.

Про це повідомляє Future Farming.

Концепція UGV заснована на модульній технології. Безпілотні наземні машини зможуть переміщатися фруктовими садами і полями, каже Стівен Сандерс, співзасновник і голова ради директорів компанії Robotics Plus. «Вони використовують датчики для картографування навколишнього середовища, щоб наблизитися до рослин, не пошкоджуючи їх. Ми створили центральний «розумний чорний ящик», який виконує всю навігацію і володіє всіма технологіями, необхідними для управління електродвигуном».

«Чорний ящик» може працювати на платформі будь-якого розміру: для виноградника це може бути вузька, маневрена машина, для яблуневого саду – ширша.

Безпілотник може нести обприскувач, розкидач добрив, ножиці або запилювач.

Роботи можуть моніторити стан грунту і поживних речовин або брати проби.

Якщо в інших видах діяльності роботів Robotics Plus співпрацює з компаніями-партнерами, то збирача фруктів довелося конструювати самостійно.

У 2018 році компанія Robotics Plus отримала від японської Yamaha Motor Co. інвестиції на загальну суму $10 млн. а також досвід проектування і виробництва машин.

Нещодавно компанія була включена в Thrive Top 50, щорічний рейтинг провідних світових компаній в області агротехнологій. Це була єдина новозеландська компанія, яка увійшла в цей рейтинг і лише одна з п’яти компаній, представлених в категорії “Робототехніка та автоматизація”.

Robotics Plus також сконструювала і серійно випускає автоматичний пакувальник яблук Aporo. На сьогодні був проданий 51 такий робот.

Читайте також: Автономний оприскувач іде на заміну трактору

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: