Техніка

Лише 20% комбайнів в Україні виконують картографування врожаю

Для того, щоб всі учасники аграрного ринку могли працювати з новими бізнес-моделями, що передбачають використання безпілотної техніки, необхідно налагодити процес отримання даних. Утім, в Україні є питання щодо їх якості.

Про це розповів менеджер із розвитку бізнесу компанії «Байєр» Сергій Сичевський під час круглого столу на тему «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій».

Сьогодні українські аграрії вже мають техніку, що надає потрібну інформацію. Проте, якщо на одній половині поля працює сівалка, що фіксує на кожному сошнику дані щодо глибини чи густоти висіву, а на другій половині – машина, що має такого технічного оснащення, то в такому разі виникає питання щодо якості цих даних. Так само укінці сезону на одній ділянці можуть працювати комбайни, що можуть збирати дані, і ті, що не можуть. Якщо на полі працювала сівалка, що збирає потрібні дані й згодом туди потрапить комбайн, який робить картографування врожайності, лише тоді аграрій отримає поле з усіма шарами інформації й зможе підвищити ефективність виробництва.

«За нашими оцінками ринку, зараз в Україні є близько 20% комбайнів, які можуть формувати якісні карти врожайності. Ця цифра, звісно, росте. Із сівалками статистика схожа. Ми бачимо, що виробники активізуються і все менше пропонують моделі, що не можуть працювати з такими даними. І ми вирішили також зробити крок на зустріч. Зокрема, цього року на виставці Agritechnica 2022 ми запропонуємо рішення (згодом презентуємо його і в Україні), що дозволить збільшити кількість комбайнів, які можуть генерувати потрібну інформацію на полях. Від цього виграють усі гравці ринку: ті хто працюють із землею, землевласники, які знають, що їх земля використовується належним чином, і партнери, тобто, виробники добрив, насіння, ЗЗР, які зацікавлені в тому, щоб цей продукт був безпечний, давав гарний результат і економічну ефективність», – розповідає Сергій Сичевський.

Нагадаємо, ФГ «Флора А.А.» розповіло, як будує карти-завдання.