Техніка

Лущильник SWIFTERDISC ефективний і на сухому ґрунті

У виборі дискового лущильника у ФГ «Чокова» на Миколаївщині керувалися насамперед співвідношенням ціни та якості, а тому зупинилися на SWIFTERDISC ХО 4500 F.

Про це AgroTimes розповів власник господарства Володимир Чоков.

«Коли тестували агрегат, особливо нашу увагу привернув агресивний диск, який добре подрібнює та перемішує рослинні рештки на сухому ґрунті, а це ідеально підходить для наших умов господарювання», – зазначив фермер.

Агрегатується лущильник у господарстві з трактором John Deere потужністю 170 к. с., і такої потужності трактора цілком вистачає для ефективного обробітку.

Швидкість його роботи залежить від глибини обробітку та від культури, по якій працюють. Готують ним площі після соняшнику, ріпаку й інших культур.

За зміну цей агрегат опрацьовує до 30 га. За словами Володимира Чокова, можна було б без проблем робити більше, але поля в господарстві розкидані територіально.

«За шість років експлуатації агрегата міняли лише підшипники й половину дисків (після чотирьох років роботи). В експлуатації він дуже простий, тож на сервісі заощаджуємо – із заміною робочих органів справляємось самі», – зауважив Володимир Чоков.

Нагадаємо, SWIFTERDISC дав змогу досіяти пшеницю на перезволоженому ґрунті.