LEMKEN уперше офіційно презентував новий посівний комплекс Solitair DT
На заході BLUE INNOVATION DAY, що проходив у LEMKEN AgroFarm, представили абсолютну новинку виробника – посівний комплекс Solitair DT, що є вдосконаленим варіантом Compact Solitair.
Про це повідомляє кореспондент AgroTimes.
Новий агрегат має меншу вагу – 300 кг/п.м. у порівняні з попередньої моделлю. Утілили таке рішення не за рахунок видалення робочих органів, а завдяки вдосконаленню конструкції. Тому якість обробітку залишилась на високому рівні, а потреба в тяговому зусиллі зменшилась.
За словами фахівців, витрати пального під час випробувань машини склали менше 5 л/га, за продуктивності 10 га/год і швидкості руху 16 км/год. Агрегатувати модель можна з тракторами потужністю 240 к. с. і вище, залежно від типу ґрунтів.
Машина працює на базі системи ISOBUS. Для управління сівалкою використовуються дві гідропари.
Приєднувати її до трактора можна як за допомогою триточкової навіски, так і одноточкового з’єднання. Дишло може бути довге та коротке. Кут розвороту становить 90 градусів.
Новинкою в попередніх робочих органах є фронтальний колісний коток. Також замість нього може бути встановлена вирівнююча шина з гідравлічним регулюванням, що розбиває грудки та вирівнює поверхню ґрунту. У разі відсутності шини, агрегат обладнують слідорозрихлювачами.
Ґрунтообробіток забезпечується двома секціями: перша – диски Heliodor (діаметр 465 мм), друга – нові диски з таким же діаметром, хвилясті за формою й розміщені вертикально, без будь-якого кута атаки. Таке рішення дозволяє зберігати більше ґрунтової вологи. Кожен диск прорізає та рихлить землю тільки там, де пізніше пройде висівний сошник, оскільки розташований строго на одній лінії з ним. Так, зменшується ймовірність потрапляння й проростання небажаних культур чи бур’янів. Глибину роботи дисків можна регулювати гідравлічно з кабіни трактора або за допомогою кліпс.
Бункер агрегату теж зазнав змін. Як і раніше, він розділений, але тепер насіння подається не самопливом, а під тиском. На кожен матеріал встановлено по 4 дозувальні апарати. У стандратній комплектації можна вручну відключати секції (Section Control). Опційно це виконується автоматично. Система дозування розроблена по-новому, але з використанням деяких відомих вже компонентів. Котушка створена з різних комірок, які перекриваються клапанами залежно від норми висіву. Дозувальні апарати приводяться в дію електромоторами, що дає можливість легко регулювати оберти й норму висіву. Всередині вони оснащені мішалками, які можна вмикати й вимикати. Усі компоненти виготовлені або з якісного пластику, або з нержавіючої сталі, тобто вони стійкі до негативного впливу добрив.
Насіння та добрива подаються з різних частин бункера і можуть висіваються через один сошник. Використовуючи термінал CCI, можна працювати за картами-завдань.
Колеса для зворотного ущільнення тепер мають діаметр 900 мм й розташовані зі зміщенням один від одного, завдяки чому вони працюють без забивань.
Особливістю посівного комплексу, що відрізняє його від аналогів, є трапецієвидний коток, який ущільнює рядок перед сошником, сприяючи дотриманню глибини висіву, підтягування ґрунтової вологи до посівного горизонту й рівномірним сходам. Від попереднього він відрізняється тим, що частково виготовлений із пластику.
Висівна секція може мати як гідравлічне, так і механічне регулювання тиску. На технологічних коліях насіння автоматично розподіляється рівномірно по всіх насіннєпроводах, а електромотор дозувального апарату зменшує норму подачі матеріалу без повернення останнього до бункера.
Вкінці встановлені штригелі для загортання ґрунту або ж спеціальні маркери, що позначають технологічну колію.
Раніше повідомлялося, LEMKEN презентував свої інновації на BLUE INNOVATION DAY.