Техніка

Krone та Lemken презентують автономну систему Combined Powers на практиці

Автономна система Combined Powers з фронтальною косаркою Krone EasyCut F 400 Fold

Компанії Krone та Lemken вперше представили спільну концепцію Combined Powers на практиці з різними знаряддями перед міжнародною аудиторією.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі Krone.

Дослідження автономного «технологічного агрегату» (VTE), який виробники визначають як інноваційне та перспективне доповнення до перевірених робочих процесів, минулого року успішно випробували на полях, виконуючи культивацію, оранку, сівбу, а також косіння, ворушіння та валкування.

Нещодавно на ділянці в Хопстені (Німеччина, регіон Мюнстерланд) перед аудиторією продемонстрували одночасно два агрегати VTE: один працював з фронтальною косаркою Krone EasyCut F 400 Fold з шириною захвату 4 м. Після косіння VTE швидко та легко переобладнали на ворошилку Vendro 820 з шириною захвату 8,2 м для обробки свіжоскошеного врожаю.

Автономний агрегат VTE з ворушилкою Vendro 820

Другий VTE застосували зі знаряддями Lemken на паралельній ділянці. Його агрегатували з 8-рядною сівалкою точного висіву серії Azurit 10 K 8 та модифікованим культиватором Karat 10 із шириною захвату 3 м.

Обидва прототипи VTE продемонстрували чудові результати щодо якості роботи, робочої швидкості, тягового зусилля і, звичайно ж, захисту ґрунту. Вага агрегату шириною 2,7 м та висотою 2,6 м становила від 7,5 т до 8 т, залежно від застосування та баластування. VTE мають дизель-електричний привід потужністю 230 к. с. та оснащені чотирма однаковими 38-дюймовими колесами. Потужний привід агрегату гарантує легке виконання робочих процесів: оранки, культивації, сівби, скошування, ворушіння та валкування. Крім того, поєднання шести різних робочих процесів гарантує високу продуктивність машини протягом усього року.

Довідка:

Під час проектування привідного пристрою, Lemken та Krone керувалися вимогами до потужності вищезгаданих процесів. Тому концепт оснащений дизель-електричним приводом загальною потужністю 230 к. с. Потужність передається електрично на два провідні мости та карданний вал. Навісне обладнання з’єднується з привідним пристроєм через триточкову навіску. Трактор оснащений великими системами датчиків, що контролюють довколишній простір та знаряддя, основна увага приділяється безпечній експлуатації та оптимальним результатам роботи. Управління та моніторинг агрегату здійснюється за допомогою мобільних терміналів, робочі завдання та документація передаються через модуль зв’язку та відомий накопичувач даних Agrirouter.

Особливість VTE: навісне обладнання також керує привідним пристроєм. Таким чином навісне обладнання та привідний агрегат діють як єдина інтелектуальна система. Зв’язок та взаємодія між ними забезпечуються на основі багаторічного досвіду роботи з ISOBUS та TIM у компаніях Krone та Lemken, що дозволяє обмінюватися всією необхідною інформацією.

Інші переваги дослідження концепції Combined Powers (комбінованої потужності): за допомогою VTE компанії Krone і Lemken хочуть компенсувати нестачу кваліфікованої робочої сили. Замість проведення довгих робочих днів у полі, фермер у майбутньому зможе зосередитися на керуванні VTE як оператор системи, що забезпечить стабільну й точну якість роботи. Цього сезону виробники продовжать інтенсивні випробування агрегату VTE у різних умовах експлуатації та вестимуть діалог із сільгосптоваровиробниками.