Техніка

Коригування технології на основі агрономічних даних дає найбільшу прибавку врожаю

Коригування технології на основі агрономічних даних дає найбільшу прибавку врожаю

Агрономічні дані важливо використовувати не тільки для контролю виконання операцій, а й для коригування технологій. І останнє дасть найбільшу прибавку врожаю.

На цьому під час конференції «DIGITAL FARMING – ефективність сучасних цифрових технологій в агробізнесі» наголосив Сергій Сичевський, менеджер з розвитку бізнесу компанії Bayer.

Він навів кілька прикладів такого використання фірмової цифрової Digital платформи компанії Bayer – FieldView. Вона дозволяє аналізувати дуже багато факторів, що впливають на врожайність.

На прикладі поля ріпаку було чітко видно характер нерівномірності сходів, можна передискувати й пересіяти частину зі слабкими сходами. 

Він також розповів, як на основі карт здоров’я й урожайності минулих років формують карти завдань для сівби того чи іншого гібриду, з урахуванням рекомендацій Bayer. І густота сівби залежить від потенціалу конкретної ділянки поля. Результат також можна відкоригувати вручну – з поправкою на якийсь специфічний неврахований фактор.

«Платформа FieldView складається з програмної частини та апаратної – приладу FieldView Drive, що дозволяє зчитувати дані з техніки та консолідувати їх на планшеті, – розповів спеціаліст – На екрані можна побачити погоду в місцевості, здоров’я поля: дані моніторингу вегетації, аналіз урожайності – як блок фінальної оцінки результату. Можна налаштовувати сповіщення дипетчерської служби, агрономічної та інших».

У першому блоці система FieldView збирає агрономічні дані. У другому блоці аналізуються ці дані а в третьому – приймаються рішення. 

За словами Сергія Сичевського, багато систем дозволяють безкоштовно отримати у тому числі й супутникові дані. Але недостатньо отримати яскраву картинку, треба ще розуміти, як використати ці дані зі своєю технологією і як управляти господарством у якого не одне, а тисячі полів. 

Система консолідує та класифікує дані, розкладає їх за періодами. При використанні техніки різних марок, наприклад комбайнів, без обробки даних з систем їх збору можна отримати різнокольорові смуги на полі. Це не значить, що врожайність чи вологість зерна різна. У системі FieldView можна до комбайнів можна застосувати посткалібрування й усунути помилку. Це дуже важливо при застосуванні систем, що формують карти завдань. Помилково порахувавши вищу врожайність, вони вважатимуть, що на цьому місці був більший винос поживних речовин, відповідно рекомендуватимуть вищу дозу добрив.

Читайте також: Поганий GSM-сигнал не завадив використовувати автопілоти на полях групи компаній LNZ, – спеціаліст господарства