Техніка

Коли варто купувати додатковий комбайн

Перш ніж купувати додатковий комбайн для підвищення продуктивності збирання, потрібно з’ясувати, чи дійсно ця інвестиція буде ефективною та чи не знизиться через це рентабельність виробництва наступного сезону.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Часто фермери ухвалюють рішення, виходячи із ситуації, що трапляється одноразово. Наприклад, коли надмірна вологість не дає зібрати врожай і отримати очікуваний прибуток. Проте одна дощовита осінь не має впливати на загальне бачення ситуації. Слід аналізувати погодні умови за десятирічний період, щоб побачити реальну статистику й зробити відповідні висновки», – йдеться у статті.

Якщо ж купувати додатковий комбайн, щоб мати можливість вчасно зібрати врожай у найбільш несприятливих умовах, витрати підприємства будуть надто високими. Рентабельність суттєво знизиться внаслідок значних капіталовкладень у техніку та її обслуговування.

«Досвідчені аграрії прагнуть застосовувати незначну кількість власних ефективних машин і співпрацювати з надійними підрядниками. Щоб укласти відповідні угоди з гарантіями доведеться платити дорожче, але це все одно вигідніше, ніж купувати й утримувати додатковий комбайн. Особливо це стосується малих і середніх господарств із незначним земельним банком. Якщо додатковий комбайн напрацьовуватиме менше як 1000 мотогодин за сезон і відповідно за 5 років не відпрацює 10-12 тис. мотогодин, його купувати не варто», – додають у статті.

Раніше повідомлялося, як правильно обирати вживаний комбайн.