Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Ізраїльські дрони збирають фрукти

Ізраїльські дрони збирають фрукти

Експерти ізраїльської промисловості підрахували, що близько 10 відсотків плодових культур у світі гниють на деревах і потрапляють у відходи, оскільки для його збору недостатньо працівників. Ось чому один виробник яблук на півночі Ізраїлю випробовує роботизовану систему збору фруктів від місцевого стартапу Tevel Aerobotics Technologies, заснованого ветеранами ізраїльської аерокосмічної та електронної промисловості.

Про це повідомляє HortiDaily.

Компанія Tevel розробила автономну платформу з кількома роботами, які підлітають і зривають фрукти з дерев. Миттєвий аналіз відео, що базується на штучному інтелекті, дозволяє роботам збирати лише стиглі плоди. Поки роботи працюють, система постійно інформує фермерів через додаток для мобільних телефонів про те, скільки фунтів фруктів було зібрано, і скільки часу знадобиться, щоб закінчити збирання врожаю.

«Це вирішує дефіцит робочої сили на фермах, – сказав Янів Маор, засновник і генеральний директор Tevel. – Але головна перевага просто в тому, що він може бути там, коли немає людей, які б могли виконувати ці роботи».

Летючі роботи точніші і працюють довше, ніж люди. Вони також можуть виконувати інші завдання, такі як обрізування дерев, знижуючи витрати на виробництво фруктів приблизно на 30%.

Рішення Tevel все ще перебуває на стадії тестування, але компанія розраховує представити його найближчим часом на світовому ринку. 

За оцінками, сектор сільськогосподарської робототехніки розміром близько $4,6 млрд щороку зростатиме понад 30%, оскільки фермери прагнуть вирішити дефіцит робочої сили та витрати на збирання врожаю.

Читайте також: Дронами обприскують окремі хворі дерева