Техніка

Інноваційна машина ІC-Weeder AI бореться з бур’янами в рядах

Інноваційна просапна машина ІC-Weeder AI від Steketee

Steketee представив на заході BLUE INNOVATION DAY унікальну машину ІC-Weeder AI, що за допомогою штучного інтелекту обробляє культури не лише у міжряддях, а й у рядах.  

Про це повідомляє кореспондент AgroTimes.

Висота машини й паралельне зміщення регулюються автоматично та гідравлічно. Кожен ряд робочих органів оснащений камерою. Крім того, знаряддя має направлене на ряди LED освітлення, що забезпечує однаковий відтінок рослин. Бур’яни в рядках знищують рухомі ножі, які приводить у дію пневмопривід, а міжряддя обробляються традиційними лапами. За рахунок власного компресора відбувається здування пилу та грудок із рослин після обробки.

ІC-Weeder AI

Оскільки культури, що висіваються, на ранніх стадіях дуже схожі з бур’янами, виробник обладнав машину штучним інтелектом (AI), що здатен розрізняти культурні рослини й бур’яни. Поки що система адаптована до обробітку цукрового буряка, бо саме з ним виникає багато труднощів. Зокрема, листя може мати різну форму, колір та розташування.

Для того, щоб розробити алгоритм, за яким система розрізнятиме цукровий буряк, зробили тисячі світлин культури на різних стадіях розвитку і з різним поширенням бур’янів.У результаті система порівнює пожну рослину з наявним фото у базі даних і таким чином розпізнає 97% буряків на ділянці з точністю до 2 см навіть на сильно забур’янених полях. Мінімальна відстань між культурними рослинами для цього агрегату – 20 см. Ширина захвату становить від 1,5 до 6 м.

За словами виробника, якщо порівняти з ручною роботою, то на 1 га потрібно працювати 200 год, щоб якість обробітку була така ж, як у машини ІC-Weeder AI, що має швидкість 3 км/год.

Нагадаємо, Steketee представив комбінацію просапного знаряддя та баку для обприскування.