Heliodor 9 від LEMKEN здатен впоратись із завданням за дефіциту вологи
В останні роки в більшості регіонів України спостерігаються складні погодні умови, коли треба виконувати весняний обробіток ґрунту. Через надто швидкий перехід від зими до літа часу для повноцінної підготовки полів лишається дедалі менше, і аграрії змушені затримувати сівбу. Це негативно впливає на майбутній урожай через втрату вологи й несприятливі температурні режими. Так сформувалась потреба в агрегаті, який швидко та якісно готував би ґрунт до сівби.
Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.
У ДП «Вітал-Агро», що в Полтавському районі, цю проблему розв’язали досить давно, хоча й витратили на це чимало часу. Працювали з різними агрегатами відомих європейських та американських виробників, проте не могли досягти бажаних результатів.
Коли ж спробували, як працює дискова борона Heliodor 9 від компанії LEMKEN, зрозуміли: саме ця машина підходить для полів підприємства. Якість розпушування та ефективність перемішування рослинних решток із ґрунтом тут найвищі, до того ж за будьяких умов агрегат не закорковується.
Які ж тут умови? Чорноземні ґрунти, які за дефіциту вологи перетворюються на камінь, потребують особливого підходу. Раніше тут вирощували кукурудзу, соняшник і сою, але крайні чотири роки зосередились тільки на кукурудзі. Отже, в полях лежить багато рослинних решток, а ґрунт восени здебільшого твердий після збирання врожаю. Практика показала, що найкращих результатів можна досягати за глибокого розпушування восени (на 50 см і більше) у дискуванні навесні перед сівбою.
До цього застосовували оранку, але в технології господарства вона не забезпечувала ефективне проникнення вологи і повітря у глибокі шари ґрунту. Коли ж перейшли на технологію «глибокорозпушувач + дискова борона», середня врожайність кукурудзи збільшилася з 9 до 10–11 т/га.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що дискова борона Heliodor закладає проміжні культури під час обробітку стерні.