Техніка

Глибокорозпушувач KUHN Line Ripper руйнує ущільнення, залишаючи рештки на поверхні

Глибокорозпушувач KUHN Line Ripper

Глибокорозпушувач Line Ripper втілює головну ідею американського заводу KUHN Krause – ефективний обробіток із залишенням пожнивних решток на поверхні поля.

Про це розповів представник офіційного дилера KUHN – компанії УАПК Дмитро Сакунов у ході закритої демонстрації техніки на Київщині.

«Після проходу цього агрегату може виникнути враження, що він майже нічого не зробив, проте це не так. Прицип його роботи ось у чому: ґрунт затискається між лапами, перед якими він підіймається хвилею й потім лягає на місце. У цей момент відбувається розкришування ґрунту. Але у той же час пожнивні рештки залишаються на своїх місцях», – зазначає фахівець.

Спереду агрегата встановлено плаваючий диск, що прорізає кукурудзяні рештки, запобігаючи їх нагортанню на стійку та полегшуючи входження лапи в ґрунт.

Лапи мають пружинний захист, а навантаження на спрацюванння однієї пружини складає 1100 кг. Відстань між лапами становить 76 см, але на 6-лаповому агрегаті є можливість зсунути стійки до міжряддя 70 см.

«Перед переходом на більш ощадливі технології треба звернути увагу на ущільнення ґрунту, бо «плужна підошва» може завадити розкрити потенціал майбутньої нової технології. Один зі способів застосування глибокорозпушувача Line Ripper – розрізання ґрунту з використанням RTK-сигналу. Навесні ми можемо застосувати агрегат для смугового обробітку, наприклад KUHN Gladiator, і, знаючи, де були щілини, нарізати смуги так, щоб рослина не потрапила в ущільнення», – відзначає Дмитро Сакунов.

Також він додає, що опційно для гусеничних тракторів стійка глибокорозпушувача Line Ripper може відхилятися на 6°.

Глибокорозпушувач KUHN Line Ripper

Нагадаємо, на Київщині продемонстрували в роботі агрегат KUHN Gladiator.