ФГ «Вітам» уже 9-ий рік отримує добрі врожаї без використання добрив
У ФГ «Вітам» працюють за технологією, що забезпечує економію ресурсів, збереження вологи, оптимальну структуру ґрунту й найкращі умови для життєдіяльності мікроорганізмів.
Про це AgroTimes розповідає власник ФГ «Вітам» (Житомирська обл.) Олександр Дмитрук.
Уже 9-ий рік господарству вдається отримувати хороші врожаї без використання добрив, завдяки застосуванню технології Овсінського. Середня врожайність кукурудзи становить 60–70 ц/га, (та є поля, що дають і 100 ц/га), сої – близько 3 т/га, а пшениця останнього сезону дала 45 ц/га. Втім, сорт Чорноброва, який обрало господарство, зважаючи на потреби власної пекарні, не вважається висопродуктивним. Натомість він вирізняється своїми корисними властивостями.
У 2015 році Олександр Дмитрук разом із однодумцями виготовив перший агрегат, яким почали обробляти й сіяти за технологією Овсінського. Вона передбачає кілька методів роботи, але головною умовою є обробіток ґрунт на глибину не більшу за 5-7 см, адже саме у цьому шарі відбуваються всі активні процеси в ґрунті.
«Один агрегат закриває вологу, культивує та сіє. Взагалі він може працювати за будь-якою системою обробітку та по будь-яких попередниках. Утім, із кукурудзою дещо важче. Для якісного висіву, треба закрити вологу відразу після збирання врожаю й потім ще раз навесні, а тоді вже сіяти», – радить господар.
Сіють у господарстві з мінімальними нормами та широким міжряддям (30-35 см), завдяки чому отримують кращу якість зерна. Бо коли посіви не загущені, між рядами є вдосталь повітря, сонця та вологи, рослина не відчуває конкуренції й робить своє зерно важчим і багатшим. Так, збільшується маса тисячі насінин.
Нагадаємо, оцінити якість сівби та потенціал посіву допоможе агроскаутинг.