Техніка

Оцінити якість сівби та потенціал посіву допоможе агроскаутинг

Агроскаутинг – це система методик дослідження поля на різних етапах розвитку культури. Класичні системи передбачають обхід полів, підрахунки, вимірювання та візуальне спостереження. Сучасні додають до класичних засобів системи супутникового моніторингу.

Про це розповідають у прес-службі PÖTTINGER.

Графік суми середньодобових температур дозволяє визначитися з типовою датою припинення осінньої вегетації, необхідною сумою середньодобових температур для досягнення оптимальної фази входження в зиму та оптимальних дат висіву. Пшениця потребує 90 градусів суми середньодобових температур щоб з’явилися сходи. 70 градусів потрібно для формування одного листочка. Після 3 листочків пшениця починає кущитися. Високі шанси перезимувати мають лише стебла з 3 і більше листочками. Графік суми середньодобових температур може прогнозувати фазу розвитку пшениці, але її варто перевіряти виїздом на поле та наочним підрахунком.

Підрахунок реальної польової схожості та її порівняння з лабораторною може вказувати на помилки допущені під час передпосівного обробітку чи сівби. Є чітка залежність між дотриманням глибини висіву та польовою схожістю озимої пшениці. Польова схожість більше 90% можлива лише за умови, що середнє відхилення в фактичній глибині висіву не переважає 0,5 см.

Оцінка коефіцієнта продуктивного кущення та густоти стояння стебел в зиму може вказувати на не оптимальні дату сівби та/чи норму висіву, а також пізню появу сходів. Навіть за досягнення необхідної суми середньодобових температур, кущення може бути недостатнім через надмірну конкуренцію – високу норму висіву чи нерівномірність розподілу площі живлення (наприклад, через широке міжряддя).

«Сучасні посівні комплекси можуть забезпечити високу польову схожість, дружню появу сходів і швидкий стартовий розвиток. Це закладає потенціал високого врожаю. Потенціал може бути повністю загублений завищеними нормами висіву притаманними для застарілих низькоякісних практик вирощування пшениці. Проведіть дослід на власному господарстві і, якщо показники польової схожості вас не задовільнять, замініть сівалку на сучасну. Оновлення техніки коштує менше, ніж втрати від неякісного висіву», – відзначають у публікації.

Раніше ми повідомляли, як забезпечити високу ефективність пізньої сівби.