Техніка

ФГ «Флора А.А.» збудувало власну сушарку з підвищеною продуктивністю роботи

ФГ «Флора А.А.», незважаючи на всі труднощі в агробізнесі, за 4 місяці побудувало власну сушарку, що працює на пелетах соняшнику.

Про це AgroTimes розповідає керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька обл.).

«Виникали певні труднощі з фінансуванням, але ми знаходили вихід. Залучали і власні, і кредитні кошти», – зазначає Андрій Капріца.

Потужність італійської зерносушарки Fratelli Pedrotti становить близько 200 т/добу, й за цей час вона знижує вологість кукурудзи на 10%. Через те, що погодні умови протягом останніх років на Вінниччині є не дуже сприятливими, сушать в господарстві також соняшник: з 11% знизили вологість до 7,5%.

«Це мобільна порційна сушарка. Зазвичай принцип роботи такий: засипав зерно, висушив, вимкнув пальник, умікнув вентилятор і сушарка остудилась. А ми зробили інакше – поставили два охолоджувачі й сушарка вийшла «напівпроточною». Тобто, охолодження відбувається не в самій сушарці, а в таких окремих великих ємностях. Таким чином не витрачається енергія на охолодження й продуктивність сушарки збільшується вдвічі», – розповідає Андрій Капріца.

До війни господарство планувало спільно із партнерами збудувати великий комплекс із сушіння та зберігання.

«Наразі вдалося реалізувати бюджетний варіант нашого проекту, втім, декілька років зможемо задовольняти свої потреби щодо сушіння зерна й можливо будемо надавати послуги», – додає Андрій Капріца.

Читайте також, як у ФГ «Флора А.А.» досліджують ефективність систем землеробства.