Техніка

Ефективність виробництва підвищать вдалі рішення під час збирання врожаю

У господарстві «Флора А.А.», що на Вінниччині, отримали високу врожайність кукурудзи. Та не менш важливим було вчасне та правильне збирання врожаю. Його забезпечили завдяки якісному технічному оснащенню підприємства.

Про це AgroTimes розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька область).

«Ми значно підвищили продуктивність збирання кукурудзи, придбавши 20-кубовий бункер-перевантажувач Gohn Greaves. Узяли його в максимальній комплектації, з тензодатчиками та монітором, що показує вагу. Агрегат дозволив нам збирати на 10 га більше: якщо раніше ми встигали збирати зерно в середньому з 22 га за світловий день, то з бункером-перевантажувачем – з 32 га за врожайності кукурудзи 14-15 т/га. Вивантаження відбувалося на ходу з продуктивністю від 3 до 6 т/хв. Агрегат рухався по навігаційних лініях, тому чітко дотримувався свого курсу», – зазначає Андрій Капріца.

До наступного сезону в господарстві планують підключити бункер-перевантажувач до системи Cropio для передачі даних по збору врожаю.  

Також підвищувати ефективність збирання будуть за допомогою власного елеватора, будівництво якого відбудеться одразу з настанням більш сприятливих погодних умов.

«Перша черга елеватора буде вміщати 3 тис. т зерна, але найбільше ми розраховуємо на високопродуктивну сушарку. Будемо також надавати послуги в сушінні та зберігання іншим аграріям. Більше того, в основному елеватором користуватимуться замовники, оскільки для нашого невеликого господарства його будівництво надто затратне. Тому ми будемо виконувати оперативне сушіння зерна обсягом по 3 тис., але наступного року можливо збільшуватимемо потужності», – розповідає Андрій Капріца.

Також він додає, що спеціально для будівельних робіт придбали фронтальний навантажувач Manitou.

Раніше повідомлялося, як втрати зерна кукурудзи залежать від строків збирання.