Агрономія

Як втрати зерна кукурудзи залежать від строків збирання, – дослідження

Як втрати зерна кукурудзи залежать від строків збирання, – дослідження

Багаторічними дослідженнями Ерастівської дослідної станції ДУ ІЗК НААН встановлено, що найменші втрати зерна кукурудзи серед усіх груп стиглості було одержано за ранніх строків збирання, коли фіксувалась найменша кількість пониклих качанів і дещо підвищена вологість зерна.

Про це пише Сергій Березовський (Ерастівська дослідна станція ДУ ІЗК НААН) у статті в журналі  The Ukrainian Farmer.

Так, за збирання кукурудзи 15 вересня втрати становили 1,3–2,4%, а 5 листопада – зростали до 14,2%. Установлено також, що серед гібридів кукурудзи різних груп стиглості найбільший показник втрат зерна спостерігався в ранньостиглій групі.

За збирання в оптимальний строк (15 вересня) втрати зерна кукурудзи становили 2,4%, а 5 листопада вони збільшувались до 14,2%.

У всіх інших групах стиглості показник втрати зерна за збирання 15 вересня був в межах 1,3-2,1%, а 5 листопада втрати зростали до 7,3-9,5%.

«Строки збирання впливають і на рівень урожайності кукурудзи. Найкращі результати ми одержали, коли збирали гібриди ранньостиглої та середньоранньої груп (4,39-5,17 т/га) в оптимальні строки (15 вересня), а втрати становили не більше як 1,3-2,4%», – зазначив Сергій Березовський.

Вивченням поживності зерна кукурудзи встановлено, що найбільший уміст протеїну в ньому був відмічений у разі збирання 5 і 15 жовтня. Вміст крохмалю істотно не змінювався. Деяке зниження цього показника було лише за збирання врожаю 5 листопада.