Техніка

Диференційований висів найкраще працює на кукурудзі, - дослідження

Тестування технологій точного землеробства на власних полях дає змогу господарству обирати дійсно ефективні рішення й не витрачати зайві кошти на розробки, що не працюють на конкретному полі.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Підприємство «Ван Хоф Юкрейн» заклало з компанією OneSoil дослід щодо тестування різних норм висіву на полі, розділеному на три частини за зонами продуктивності.

Раніше ми повідомляли, як правильно побудувати карту за зонами продуктивності.

У низькій зоні сіяли 60 тис./га, у середній – 75 тис./ га, у високій – 80 тис./га. У результаті за минулий рік отримали прибавку близько 12 ц/га. У перерахунку на все поле –  це близько $30/га додаткового прибутку.

«Ми також порівнювали результати соняшнику та пшениці й зрозуміли, що найкраще диференційований висів працює на кукурудзі. Відповідно, всі поля, що були призначені для сівби кукурудзи, ми проаналізували й побачили, що лише 30% полів мають цю повторювальну варіабельність і всі їх ми засіяли диференційовано. У підсумку фінансовий ефект від такого висіву становить $24 тис. на підприємстві», – зазначає директор ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» Дмитро Глущенко.

Нагадаємо,  у «Ван Хоф Юкрейн» розповіли, як визначити більш ефективний гібрид.