Дрони можуть повністю замінити традиційні обприскувачі, - аграрій
Господарство «Богатирівське» прагне до оптимізації виробничих процесів і застосування точних технологій. Зокрема, окрему увагу приділяють захисту культур. На часі – зменшення витрат на воду, ЗЗР і скорочення часу, необхідного для виконання операцій.
Про це в коментарі AgroTimes розповів голова ФГ «Богатирівське» (Сумська обл.) Роман Говенько.
«Спочатку ми думали придбати новий причіпний обприскувач, аби мати змогу працювати з меншими нормами виливу. Втім, із розвитком безпілотних технологій, вирішили встановити на наш обприскувач нові форсунки, 2-3 роки покористуватися ними й згодом купити дрон за вже більш вигідною ціною. Його цілком вистачить щоб задовольнити наші потреби щодо захисту культур», – розповідає голова господарства.
За його словами, технологія традиційного обприскування наземними машинами втрачає свою актуальність.
«Я вважаю, що причіпний або самохідний обприскувач можна на 100% замінити дронами. І я не розумію людей, які думають інакше, можливо, через те, що моє життя пов’язане з ІТ-технологіями. На мою думку, сьогодні головний обмежувальний чинник дрона – це ємність його акумулятора. Із розвитком енергоощадних технологій, дрон зможе залишатись довше в повітрі й обробляти більше площі за один виліт. За цим майбутнє», – відзначає Роман Говенько.
На його переконання, перевагами дронів є можливість летіти нижче над культурою та відсутність технологічних колій, завдяки чому мінімізуються такі проблеми, як витоптування посівів і ущільнення ґрунтів. Зокрема, особливо відчутною є ця перевага під час проведення десикації, коли пошкодження дозрілих рослин може спричинити значні втрати врожаю.
Читайте також: Майбутнє за безпілотними технологіями.