Техніка

Для формування грудкуватої структури можна використати комбіновані знаряддя

Для формування грудкуватої структури можна використати комбіновані знаряддя

Сівба ріпака за мінімальними технологіями можлива на ґрунтах із легким або середнім механічним складом, але з обов’язковим ґрунтопоглибленням в сівозміні один раз на три роки. Якщо ярий ріпак розміщують після зернобобових культур (горох, вика, пелюшка), їх сумішок зі злаковими зерновими культурами, а також після просапних культур, оранку доцільно замінити на обробіток за ресурсоощадною технологією.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

Завданням передпосівного обробітку є формування дрібногрудкуватої структури (діаметр грудочок не більш за 3 см, глибина борозен — 2 см), насіннєвого ложа та збереження вологи у ґрунті. Цей обробіток виконують паровими культиваторами та комбінованими агрегатами. Глибина ходу розпушувальних лап має відповідати глибині сівби й становити не більш ніж 3–4 см. Під дією комбінованих знарядь ґрунт додатково осідає, що компенсує недотримання інтервалу тривалістю один місяць між оранкою та сівбою.

Якщо передбачено застосування ґрунтових гербіцидів, то вносять їх після вирівнювання поля комбінаторами. Загортають у ґрунт із допомогою зчіпки важких борін чи культиватора. Не можна загортати комбінаторами, оскільки дошкою, що вирівнює, гербіцид із ґрунтом може переміщуватися з вищих місць на нижчі, руйнуючи рівномірність його внесення. Через цю саме причину не рекомендовано вносити мінеральні добрива перед здійсненням обробітку ґрунту комбінованими знаряддями.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, як краще коригувати обробіток після різних попередників.