Десикація дронами фінансово обґрунтована, - думка
Напередодні активного сезону десикації соняшнику саме час направити стратегію роботи господарства у правильне русло, аби зібрати максимальний урожай з мінімальними виробничими затратами.
Про це повідомляє DroneUA.
«Щоб допомогти аграріям у цьому ми присвятили нашу практичну конференцію темі: «Десикація агродронами – прихований резерв для фінансового росту та економії ресурсів», – йдеться у повідомленні.
У ході події разом із експертами ділилися досвідом, визначали спільні орієнтири для подальшого розвитку за умов фінансової та кліматичної нестабільності, шукали шляхи підвищення врожайності соняшнику й визначили:
- У зв’язку зі зниженням рентабельності вирощування зернових культур, посіви олійних збільшуються.
- У той же час тренд на економію ресурсів зростає.
- Будувати технологію вирощування соняшника потрібно на основі ретельного аналізу ґрунтів, погодних умов, враховуючи кліматичні зміни.
- Зібрати вищий урожай соняшнику кращої якості допомагає вчасна десикація посівів.
Особливу увагу приділили агрономічним аспектам десикації, що сприяє рівномірному та швидшому дозріванню насіння, мінімізує вплив несприятливої погоди на кількість та якість врожаю, підвищує стійкість рослин до ураження хворобами.
Окрім того, вагомою є фінансова обґрунтованість десикації:
- Зняття 6% вологості насіння, зібраного зі 100 га (за врожайності 3 т/га) сягає 270 000 грн. Натомість витрати на десикацію становлять близько 87 360. Таким чином десикація економить вам на 100 га – 182 640 грн.
- Додатковий економічний ефект за десикації дронами-обприскувачами за рахунок відсутності технологічний колій на 100 га становить 235,5 тис. грн.
- Дрон-обприскувач XAG V40 окупається за один сезон на площі соняшнику 140 га.
Крім того, зазначено перелік інших переваг: дрони економлять час, забезпечуючи оперативне внесення, легко обробляють поля зі складною конфігурацією та спрощують логістику в роботі на невеликих полях.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, коли доцільна й ефективна десикація ріпаку.