Техніка

Підрахували економічний ефект від десикації кукурудзи агродронами

За умов нинішнього сезону фахівці фіксують на полях вологість кукурудзи на рівні 22-24%. Для зберігання та транспортування необхідно 13-14%. Досягнути такого рівня можна двома шляхами: сушінням уже зібраного зерна кукурудзи або десикацією ще в полі, зокрема, дронами.

Про це розповідають у компанії «Роботизовані Агросистеми».

Для розрахунку економічної ефективності сушіння та десикації взяли середній показник урожайності кукурудзи – 10 т/га.

Послуги сушіння. В середньому знизити вологість кукурудзи на 1% буде коштувати фермеру 200 грн/т, на 5% – 1000 грн/т. У розрахунку на 1 га: 1000 грн/т х 10 т = 10 000 грн.

Десикація агродронами. Послуга внесення десикантів дозволяє знизити вологість до 6%. У розрахунку на 1 га: вартість десикації буде становити 1 500 – 1 700 грн.

Таким чином досушування зерна дронами дозволяє зекономити від 8 000 грн/га. За відповідних умов і правильно проведеної операції, економія може зрости до 15 000 грн/га.

«Досягти оптимального рівня вологи ви можете, провівши вчасно операції з внесення десикантів дронами-оприскувачами. А економічна вигода від десикації дозволяє суттєво знизити собівартість виробництва кукурудзи», – відзначають у публікації.

Нагадаємо, десикація соняшнику прискорює його збирання щонайменше на 5-10 днів.

Раніше ми повідомляли, до платформи FarmFleet долучилось 36 екіпажів з дронами.