Техніка

CLAAS відзначає ювілеї розвитку та виробництва ґрунтозахисних гусеничних рушіїв

CLAAS

Цього літа завод CLAAS Industrietechnik, що у м. Падерборн (Німеччина), підсумовує 25-річну історію розвитку та виробництва власних рушіїв TERRA TRAC та 35-річну історію практичного досвіду TERRA TRAC.

Про це AgroTimes повідомляють у прес-службі компанії CLAAS.

Літо 1997 року увійшло в історію не лише завдяки комбайнобудуванню, але й цілому напрямку з розробки та використання ґрунтозахисних гусеничних рушіїв. Відтоді фрикційні гусеничні рушії, що всебічно досліджувалися конструкторським бюро CLAAS Industrietechnik (CIT) у м. Падербон, стали еталоном в індустрії.

Рухоме кріплення до осі та гумові демпфери

Уперше концепт гусеничних рушіїв утілили в зернозбиральних комбайнах LEXION.

У 2004 році комфорт керування значно поліпшили завдяки використанню гумових демпферів ходового редуктора, що до цього мав жорстке кріплення.

Розробка та імплементація гідро-пневматичної підвіски стала своєрідним квантовим проривом, що виокремив нову генерацію гусеничних рушіїв TERRA TRAC й досі забезпечує бездоганні ходові характеристики з 2011 року.

Гідро-пневматична підвіска

Нові конструктивні рішення значно покращили копіювання мікрорельєфу ґрунту рушієм та вперше дозволили підвищити максимальну швидкість руху напівгусеничних машин дорогами до 40 км/год.

«Після певного скепсису на старті, ми досить швидко змогли переконати все більше фермерів і сервісних провайдерів у безпрецедентних перевагах технології TERRA TRAC», – пригадує генеральний директор CLAAS Industrietechnik доктор Ульф Ляйнхойзер. «На початку кількість машин оснащених гусеничним рушієм TERRA TRAC ледь перевищувала 10%, сьогодні ж рівень оснащення лише зернозбиральних комбайнів LEXION сягає 50%. Понад 70% всіх LEXION для Північної Америки – це комбайни з гусеничним рушієм, а для Великої Британії – більше 90%».

напівгусеничний рушій AXION TERRA TRAC

Уже з 2019 року CLAAS розширив лінійку високопродуктивних зернозбиральних комбайнів оснащених TERRA TRAC, запускаючи у серійне виробництво нову генерацію LEXION 5000/6000/7000/8000. Цього ж року стартувало й виробництво трактора з напівгусеничним рушієм AXION TERRA TRAC, концепт якого був презентований у рамках виставки Agritechnica 2017. Власне, AXION є єдиним трактором на ринку, що оснащується напівгусеничним рушієм з повноцінною підвіскою.

Наприкінці 2018 року CLAAS розширив лінійку кормозбиральних комбайнів JAGUAR двома моделями з напівгусеничним рушієм, що заслуговують окремої уваги, адже їхня запатентована гусенична система TERRA TRAC дозволяє зменшити контактну площу гусениці, а отже, знизити пошкодження пасовищ під час розворотів на краю поля.

Найновіший членом сімейства машин CLAAS з гусеничним рушієм TERRA TRAC став модельний ряд зернозбиральних комбайнів TRION. Презентований 2021 року, він вперше запропонував усі переваги машин з TERRA TRAC у сегменті 5-клавішних зернозбиральних комбайнів середньої продуктивності.

На сьогоднішній день завод CLAAS Industrietechnik виготовив і реалізував 35 000 гусеничних рушіїв TERRA TRAC.