Техніка

CLAAS оновлює та автоматизує жатки MAXFLEX і VARIO

CLAAS продовжує вдосконалювати свої жатки MAXFLEX і VARIO за допомогою нових технологій і функцій задля підвищення комфорту роботи.

Про це повідомляє прес-служба CLAAS.

Раніше оператору доводилося регулювати вручну довжину столу у вертикальному й горизонтальному положеннях мотовила, щоб досягти оптимального рівномірного всмоктування та оптимізації потоку врожаю. Та тепер CLAAS розробив CEMOS AUTO HEADER – систему допомоги, що автоматично адаптує жатки до відповідних умов збирання. Висота мотовила контролюється на основі даних вимірювань від лазерного датчика в польовому сканері, розміщеному на даху кабіни. Дані про вібрацію, що записуються датчиком висоти шару в каналі подачі, також використовуються для контролю довжини столу та горизонтального положення барабана.

Таким чином водій може повністю зосередитися на перевірці всіх даних машини та параметрів якості, а також на процесі розвантаження під час руху. Також FIELD SCANNER має додаткову функцію очищення для екстремальних умов експлуатації.

Після появи нових ножів для ріпаку і нового приводу мотовила для трьох найширших жаток VARIO, ці функції тепер також доступні й для меншої робочої ширини. Нові різальні ножі для ріпаку оснащені потужними механічними приводами з інтегрованою муфтою захисту від перевантаження та силою різання, збільшеною на 50%. Це означає, що навіть найскладніші ділянки на краях поля та вигинах або з бур’янами можна обробити без проблем. Завдяки оригінальній системі роз’ємів можна зробити монтаж без інструментів протягом кількох секунд з кожного боку. А зі зменшенням ваги на 33% монтаж став набагато легшим.

Із новим затискним пристроєм також спрощено монтаж і демонтаж стеблорозділювачів для збирання зернових. Новий привід мотовила поєднаний з коробкою передач замість попереднього ланцюгового приводу.

У результаті автоматичний контроль тяги і регулюванння висоти мотовила тепер доступні й у жатках меншого розміру.

У разі використання автоматичної системи мотовила, що регулює швидкість відносно швидкості руху, датчик постійно вимірює гідравлічний тиск у його приводі. Якщо тиск збільшується через велику кількість врожаю, так що привід більше не може підтримувати необхідну швидкість мотовила, його висота автоматично збільшується, доки знову не буде досягнута необхідна швидкість.

Контролювати та змінювати крутний момент приводу й подальші процеси можна через термінал CEBIS.

Режим AUTO FLEX регулювання висоти ріжучого брусу, який застосовують у CONVIO FLEX draper, тепер також доступний для MAXFLEX. AUTO FLEX автоматично скеровує жатку на найнижчий рівень, дозволяючи працювати якомога ближче до землі. Завдяки гнучкому ходу пластична косильна балка (180 мм) ідеально пристосовується до всіх нерівностей ґрунту. Починаючи з 2023 року, косильний брус FLEX серії MAXFLEX із сенсорними пристроями CAC тепер автоматично перемикається на жорсткий режим, коли піднімається на смузі розвороту, щоб мотовило могло передавати стебла на стіл і шнек.

Жатки MAXFLEX також оснащені новим редукторним приводом мотовила й з 2023 року, автоматичний контроль тяги мотовила можна використовувати для всіх жаток MAXFLEX.

Кілька років тому компанія CLAAS представила функцію Intent detection для окремих комбайнів та кукурудзяних жаток. З наступного сезону всі серії жаток зернозбиральних комбайнів будуть оснащені цією функцією. У результаті основні дані та базові налаштування відповідної жатки, такі як робоча ширина та тип жатки, автоматично приймаються від зернозбирального комбайна.

Нагадаємо, CLAAS представив універсальну комбінацію для збирання врожаю й мульчування.