Техніка

CLAAS модернізував великі жатки VARIO

Жатка CLAAS VARIO

CLAAS модернізував великі жатки VARIO, збільшивши ширину захвату від 10,8 до 13,8 м, що підвищує їх продуктивність, простоту використання, час налаштування й обслуговування. Також виробник тепер пропонує ріпакові ножі з механічним приводом і підвищеною ріжучою здатністю.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Жатки зі збільшеною робочою шириною отримують нове додаткове обладнання й оптимізовані стандартні функції.

З 2022 модельного року нові ножі для ріпаку будуть доступні для VARIO 1080, VARIO 1230 і VARIO 1380. Вони відрізняються механічними приводами з вбудованою запобіжною муфтою і зусиллям різання, збільшеним на 50%, що дозволяє легко працювати на важкопрохідних ділянках на краю поля та поворотах. Ріпакові ножі можна встановити з кожного боку без використання інструментів протягом декількох секунд. Керування обладнанням спрощує знижена на 33% вага.

Завдяки новому затискного пристрою також спрощується складання та розбирання подільників стебел для обмолоту зерна.

Значним покращенням є гідравлічне регулювання висоти всмоктуючого шнека через термінал CEBIS. Це дозволяє водієві негайно реагувати на неоднорідні умови збирання одним дотиком пальця з кабіни. Також у CEBIS можна окремо налаштувати як рівень крутного моменту приводу для спрацьовування управління, так і поведінку реакції.

Новий привід мотовила також входить в стандартну комплектацію оновлених жаток VARIO. Завдяки прямій передачі крутного моменту від масляного двигуна на мотовило, привід практично не виступає вбік в порівнянні з попереднім ланцюговим приводом. Це дозволяє використовувати повний діапазон регулювання столу VARIO в 700 мм, навіть з встановленими ножами для ріпаку. Додатковою перевагою є те, що інтервал технічного обслуговування приводу збільшений з 100 до 500 годин роботи.

Ще одна нова функція – регулювання висоти мотовила залежно від тиску, яка також входить в стандартну комплектацію всіх ріжучих апаратів VARIO з робочою шириною 10,80 м. З допомогою автоматичної системи мотовила, що регулює швидкість мотовила відповідно до швидкості руху, датчик вимірює гідравлічний тиск в приводі.

Нагадаємо, CLAAS презентував новий модельний ряд комбайнів TRION.