Техніка

CLAAS інвестує у виробництво найсучасніших у світі зернозбиральних комбайнів

У рамках проекту SynPro 2020 компанія CLAAS інвестувала €44 млн у виробництво найсучасніших у світі зернозбиральних комбайнів на своєму заводі в Харзевінкелі. Використовуючи найновіші технології виробництва та логістики, можна створити два модельних ряди, що включають безпрецедентну різноманітність специфікацій і опцій лише в одній лінії.

Про це повідомляє компанія-дилер бренду CLAAS «Агротехсоюз».

Маючи до 15 000 окремих частин, зернозбиральні комбайни належать до найскладніших сільськогосподарських машин, що будь-коли створювалися. Тому планування виробництва, логістика запчастин, конструкція корпусу та складання становлять особливу складність, особливо якщо вони мають широкий спектр базових і додаткових функцій. Перероблений і реконструйований з нуля в рамках проекту SynPro 2020 цех зі складання зернозбиральних комбайнів TRION і LEXION у штаб-квартирі CLAAS у Харзевінкелі забезпечує саме це: неперевершене різноманіття, дуже гнучке виробництво та безкомпромісну якість – на найсучасніших робочих місцях із значною економією CO2.

До 2021 року зернозбиральні комбайни будували на двох конвеєрах у Харзевінкелі. Однак виробничі потужності дедалі більше розширювали свої можливості, оскільки машини ставали все більшими та включали в себе ширший спектр технічних функцій. Модернізація вартістю €44 млн дозволяє створювати понад 30 типів зернозбиральних комбайнів на одній конвеєрній лінії.

Зібрана в рекордні терміни нова зала має площу 15 000 м2 і висоту стелі до 14 м. Демонтаж двох старих залів і зведення нового зайняло всього 22 тижні. І це ще не все: світлодіодне освітлення забезпечує яскраве, майже природне освітлення робочих місць незалежно від часу доби. Нова 6-тонна вентиляційна система забезпечує циркуляцію 80 000 м3 повітря в приміщенні на годину, створюючи приємне робоче середовище цілий рік. Лише новий цех заощаджує близько 470 т CO2 на рік завдяки ефективному управлінню енергією, відмінній ізоляції та світлодіодному освітленню.

Співробітники можуть користуватися новими загальними кімнатами, також були відремонтовані офісні робочі місця, що використовуються для планування виробництва та логістики. Зернозбиральні комбайни тепер безшумно пересуваються по всій конвеєрній лінії та випробувальним стендам на автоматизованих транспортних засобах з електричним приводом, або скорочено на AGV. У поєднанні ці фактори створюють мотиваційне робоче середовище, що сприяє максимальній концентрації на робочому місці – ще одна важлива складова звичної якості CLAAS.

Різноманітність продукції та збільшення продуктивності – до 28 комбайнів на день в одну зміну – також вимагають коригування управління цехами та внутрішньої логістики. Деталі та модулі для кожного зернозбирального комбайна доставляються точно вчасно на основну складальну лінію зі складальних ліній, які надходять з кожного боку. Менші частини постачальника зберігаються в «супермаркеті», тоді як більші компоненти, такі як двигуни та осі, готуються до складання та монтуються незабаром після доставки. Безпосередньо поруч із новим складальним цехом цикли виготовлення корпусу для таких компонентів, як молотильна установка, сепарація залишків, зерновий бункер або розвантажувальна труба зернового бункера, а також подальше фарбування виконуються як годинник для забезпечення ідеальної відповідності. Для цього потрібен досвід у поєднанні з найсучаснішими ІТ-системами та безперебійним відстеженням усіх етапів виробництва в режимі реального часу.

Кожен у Харзевінкелі – і на всіх інших виробничих підприємствах CLAAS – працює над спільною метою: безкомпромісна якість виробництва та максимальна частка «правильного першого разу», щоб забезпечити бездоганні машини на першому етапі контролю якості. Тим не менш, шість надсучасних випробувальних стендів, які були введені в експлуатацію в 2020 році, все ще мають останнє слово. Вони використовуються не лише для виконання першого комплексного контролю якості, а й для важливого початкового введення машин в експлуатацію. Вони перевіряють усі механічні, гідравлічні та електричні функції, щоб перевірити бездоганну працездатність – і навіть тестують електронні функції, такі як CEMOS, CEBIS і CEMIS 1200 з GPS PILOT і TELEMATICS.

Нагадаємо, CLAAS випускає найширшу на ринку навісну косарку без телескопічної стріли.