Техніка

Через смартфон відслідковуємо роботу всієї техніки, - аграрій

програма Хarvio

У господарстві «Перше травня» користуються програмою, що контролює стан рослин і повідомляє про можливі загрози. Інноваційними системами обладнали також і агрегати, що дозволяє спостерігати за їх роботою в режимі реального часу.

Про це AgroTimes розповів директор СТОВ «Перше травня» (Херсонська обл.) Сергій Косюк.

«Ми працюємо з програмою Хarvio, оскільки підписані на супровід від компанії BASF. Це автоматична система Big Data. Вона аналізує суму температур, рівень опадів, вологості та швидкість вітер. І на основі цих даних система сповіщеннями попереджує про виникнення проблем, захворювань, шкідників», – зазначає директор господарства.

За його словами, система враховує індивідуальні особливості сорту або гібриду рослини. Для цього в програму вносять необхідні дані (дата висіву, назва гібриду або сорту, тощо). Також про можливі загрози попереджає супутниковий моніторинг погодних умов.

Разом з тим у господарстві за допомогою програмного забезпечення контролюють і роботу техніки.

«Ми зараз співпрацюємо з однією херсонською компанією, яка встановила нам систему супутникового моніторингу техніки. Тепер у нас кожен машина обладнана GPS-трекером, здійснюється моніторинг використання пального, швидкості руху, продуктивності кожного агрегату. Через смартфон чи комп’ютер в режимі реального часу ми відслідковуємо роботу всього технопарку господарства», – додає Сергій Косюк.

Нагадаємо, датчики для рухомої техніки фіксують її параметри та метеоумови роботи. Раніше повідомлялося, як ефективно використати супутникові знімки у плануванні врожайності.