Техніка

«Агрейн» експериментує з технологією strip-till на Одещині

«Агрейн» експериментує з технологією strip-till на Одещині

ТОВ «Агропрайм Холдинг», що входить до Групи компаній «Агрейн» і працює на півдні Одеської області, застосовує технологію strip-till уже кілька років. Перевага такої технології у тому, що одночасно з розпушуванням ґрунту вносяться добрива на глибину обробки. Так намагаються зберігати вологу та природну структуру ґрунту й разом з тим суттєво підвищити врожайність культур, оптимізувати витрати на добрива та пальне.

Про це повідомляє пресслужба «Агрейн».

«Останніми роками на Одещині переважала суха погода, теплі зими, річна кількість опадів не перевищувала 300 мм. Власне, через це вирішили впровадити strip-till. Жодна оранка не дає такого пухкого ґрунту і такого проникнення вологи, як глибоке розпушування. Цього року смуговий обробіток ґрунту і внесення гранульованих добрив господарство вирішило виконувати на весні, коли вже розуміємо запаси вологи в метровому шарі ґрунту», – зазначив старший агроном Костянтин Білоруков.

За технологією strip-till підготовку ґрунту під сівбу соняшнику в господарстві виконували агрегатом Orthman 1tRIPr (США).

«Цей агрегат найкраще підходить для виконання технології strip-till, який забезпечує чистий і рівний ряд під будь-яким попередником. Агрегатуємо його з трактором John Deere 8345 R. За дефіциту вологи агрегат легко працює на глибині 23-25 см на швидкості 10-12 км/год. Тож за 10­годинну зміну робимо 40-50 га», – додав Костянтин Білоруков.

Нагадаємо, попри пізню сівбу в «Агрейн» отримали дружні сходи озимого ячменю.