Овочі-Ягоди-Сад

Зросли світові ціни на яблучний сік

Зросли світові ціни на яблучний сік

Ціни на яблучний сік залишаються високими через зниження виробництва та стійкий світовий попит.

Про це повідомляє Mintec.

У серпні Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) оприлюднила прогноз, згідно з яким урожай яблук у Європі в 2023 році буде на 3% нижчим порівняно з попереднім роком і становитиме 11,4 млн тонн. Очікується, що Польща, яка визнана найбільшим виробником яблук у Європі, скоротить виробництво на 11% порівняно з чудовим урожаєм попереднього року, за оцінками, 4 мільйони тонн. Однак Державне відомство Польщі (GUS) повідомило про оцінку врожаю приблизно в 3 мільйони тонн, і ринкові джерела припускають, що фактичне виробництво, ймовірно, знаходиться десь між цими двома оцінками.

У серпні остання ціна яблучного концентрату становила становила 1575 євро/т, що на 10% більше, ніж у той самий період минулого року. Висока ціна є результатом затримки збору врожаю та підвищеного попиту з боку переробників. Учасники ринку очікують, що ці підвищені ціни зберігатимуться протягом вересня. 

Видання зазначає. що в Україні врожай яблук виглядає перспективним для виробництва соку з високим вмістом кислоти, але війна, що триває в регіоні, може створити логістичні проблеми для експорту соку. Отже, учасники ринку очікують, що виробники розвантажать запаси якомога швидше.

У Китаї виробництво концентрату яблучного соку на 2022/23 маркетинговий рік оцінюється в діапазоні від 250 до 300 тис. тонн, що становить половину звичайного обсягу виробництва в типовому році. Очікування виробництва на 2023/24 рр. становлять близько 400 тис. тонн. Однак, незважаючи на прогнозоване зростання виробництва в поточному маркетинговому році, торговці соками уважно стежать за здатністю Китаю задовольнити глобальний попит на ринку, який характеризується жорсткими фундаментальними показниками попиту та пропозиції.

Читайте також: Переробка на сік врятувала яблучників