Овочі-Ягоди-Сад

Зниження світової торгівлі овочами та фруктами через коронавірус цього року перевищить 30%, - прогноз

Нинішня ситуація з пандемією коронавірусу суттєво вплинула на міжнародну торгівлю плодоовочевою продукцією. За прогнозами, зниження торгівлі овочами та фруктами в 2020 році перевищить 30%.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Розповсюдження коронавірусу спровокувало суттєве зниження цін на енергоносії, що в свою чергу істотно впливає на плодоовочеву галузь. Чому цей фактор є настільки важливим? Річ у тім, що значна частина споживання овочів та фруктів у дорогому сегменті відбувається в тих країнах, які є багатими на енергоресурси. Відповідно такі країни багато експортують, багато заробляють і відповідно багато імпортують продуктів харчування», – зазначив Андрій Ярмак.

Тому, за його словами, зниження вартості енергоносіїв практично завжди негативно впливає на плодоовочевий сегмент. Плодоовочівництво – це сегмент тієї продукції, яка не є продукцією першої необхідності і коштує достатньо дорого. І якщо є зниження доходів населення в багатьох країнах – це означає, що знижується і споживання некритичної для людей продукції. Ще одним негативним фактором експерт називає так званий реверс глобалізації.

«Зараз усі ідеально налагоджені механізми міжнародної торгівлі виявилися згорнутими, адже значною мірою багато країн почали захищатися, відмовляючись від імпорту та експорту. За таких умов може виникнути ситуація, коли ціни на окремі види продукції в одній країні можуть суттєво зрости, а в інший ця продукція просто утилізується», – зауважив Андрій Ярмак.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!