Овочі-Ягоди-Сад

Завдяки конвеєру сортів ціни на кавуни не падали

Цього року року херсонські фермери зібрали й урожай більше минулорічного, і ціни впродовж сезону втримали на рівні, який дозволяє заробляти.

Про це повідомляє «Голос України».

Видання зазначає, що в Херсонській області було зібрано на 7 тис. тонн кавунів і на 300 тонн динь більше, ніж торік — врожай баштанних сягнув майже 200 тис. тонн.

Попри це, ціни не падали.

«Висаджуючи різні сорти кавунів, фермери таки навчилися їх чергувати, аби між дозріванням різних сортів був певний проміжок у десять-п’ятнадцять днів. Так ринок не «затоварювався» однотипною продукцією, і ціна трималася на неї якщо не супервисока, то принаймні така, що давала можливість заробити, – розповів Володимир Лимар, директор Південної дослідної станції овочівництва і баштанництва НААН України (Голопристанський район  Херсонщини). – Скажімо, торік уже з першої декади серпня херсонський кавун дешевшав до 0,8—1,2 гривні за кілограм, і далі закупівельні ціни тільки знижувалися. Тоді як нинішньої осені у пік сезону за нього давали не менше 2 гривень за кілограм, а в жовтні, коли дозрівали пізні сорти, ціна ще підскочила аж до 4,8 гривні за кілограм».

За спостереженням баштанників, такий збіг, щоб гарним був і врожай, і виторг за нього, випадає, в середньому, на два роки з п’яти.

Читайте також: Кавуни подешевшали, але ціни вищі за торішні