Запилена комахою квітка лохини утворює вдвічі більшу ягоду, ніж самозапильна
Кероване запилення допоможе отримати набагато більші врожаї якісних ягід, швидше повернути багатотисячні інвестиції в плантацію й отримати прибуток.
Про це Діна Лісогурська, доцент Поліського національного університету (м. Житомир) написала в своїй колонці на AgroTimes.
Зазначила авторка, не дарма лохину називають «чорною ікрою» ягідництва. Навіть за широкої пропозиції й активного попиту ціна на неї тримається на високому рівні. Високим залишається й рівень інвестицій у цей бізнес. Тож цілком зрозумілим є бажання виробника якомога скоріше повернути десятки тисяч доларів, вкладених у плантацію, та примножити прибутки.
«Але зробити це можливо лише за умови високої врожайності», – наголосила Діна Лісогурська.
За словами вченої, у країнах–виробниках лохини один гектар приносить до 15т ягід. В Україні, за даними Держстату, протягом останніх трьох років середній показник урожайності лише наблизився до 3 т/га.
Вона зазначила, що українські насадження лохини доволі молоді. Та навіть на дорослих плантаціях серед вітчизняних виробників подібні до закордонних результати отримують одиниці.
«Як правило, це ті, хто розуміє, що однією з головних складових урожаю є запилення», – підкреслила Діна Лісогурська.
Вона нагадала, що лохина є ентомофільною рослиною, тобто такою, яка запилюється комахами. Самозапильними є лише деякі сорти. Надія на вітер примарна –– підвісна форма квіточки у вигляді дзвіночка перешкоджає вітрозапиленню. «До того ж вченими встановлено, що запилена комахою квітка утворює вдвічі більшу ягоду, ніж самозапильна», – повідомила вона.
Читайте також: Половину врожаю лохини втрачають через погане запилення