Овочі-Ягоди-Сад

Захист персика від хвороб і шкідників восени і навесні

Захист персика від хвороб і шкідників восени і навесні

Основні шкідники персика – попелиці, довгоносики, квіткоїди, кліщі, фруктова міль і східна плодожерка. Для їх контролю застосовують інсектициди, також профілактично забирають із саду та знищують пошкоджені пагони і падалицю, на штамб і скелетні гілки накладають ловецькі пояси.

Також слід розпушувати ґрунт прикореневої зони, видаляти бур’яни й кореневу парость, зачищати кору, що відстала, на штамбі й скелетних гілках.

Захист персика від хвороб і шкідників починають з осені. За два-три тижні до кінця вегетації дерева та прикореневу зону обробляють 7%-вим розчином карбаміду з додаванням бору (5 г/га).

Окрім знищення спор грибних хвороб, це дозволяє в кінці вегетації закласти в пагонах і бруньках додаткові поживні речовини (азот, бор). Потому, коли листя вже облетить, сад обприскують 3%-вим розчином бордоської суміші.

Пізньої осені необхідно побілити стовбури персика і великі розвилки – це захистить дерева від сонячних опіків.

Навесні сад двічі обприскують бордоською сумішшю: до розпускання бруньок застосовують 3%-й розчин, у період набрякання або розпускання бруньок – 1%-й. Це запобігає розвитку кучерявості листя та інших грибних хвороб.

Зайва зволоженість у квітні-травні сприяє ураженню рослин грибними хворобами. Якщо на листку починають з’являтися ознаки кучерявості, персиковий сад слід обробити одним із системних фунгіцидів (ципродиніл тощо).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!