Овочі-Ягоди-Сад

За три-чотири роки в яблуневому саду можна повністю обновити насадження

За три-чотири роки в яблуневому саду можна повністю обновити насадження

В яблуневому саду площею 10 га можна щороку викидати 1 га і садити ті сорти, на які є попит не лише в Україні, а й у світі.

Так вважає засновник фермерського господарства «Макосад» (Чернівецька область) Леонід Макаренко, пише журнал «Садівництво по-українськи».

«Садівникам доведеться цілеспрямовано йти на сортозаміну, – зазначив він. – Сортів, що популярні у всьому світі, від сили 10. Їх і треба садити, а також враховувати, яке буде зберігання, бо у сортів різні вимоги до умов у сховищі».

За його словами, у світі нині популярний сорт Голден Рейндерс, а Галу з клонами визнають не лише в Європі, а й у інших країнах. Ціниться і сорт Фуджі. Також дуже добре купують Ред Чіф і його клони з темно-червоними яблуками, додав Леонід Макаренко.

«Зараз є саджанці, що здатні плодоносити вже у рік садіння, а наступного року дати врожай 20 тонн/га. Їх виготовляють на підщепі М9−Т337, – зауважив він. – Такі деревця не лише швидко вступають у плодоношення, а й інтенсивно його нарощують».

Якщо господарство має сорт яблуні, який тяжко продавати, то ліпше таку ділянку поступово, хоч би й по гектару на рік, замінювати, радить Леонід Макаренко. «Насадження можна повністю обновити за три-чотири роки так, аби у вирощуванні були лише сорти, які добре продаються», – підкреслив він.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!