Овочі-Ягоди-Сад

За станом українських томатних полів слідкуватимуть дрони

За станом українських томатних полів слідкуватимуть дрони

Українські агровиробники вивчають можливість використання дронів на томатних полях. Піонером з упровадження цього ноу-хау виступає група компаній Agrofusion, світовий лідер із вирощування томатів, виробництва та експорту томатної пасти.

Про це пише журнал «Плантатор».

Моливості спектрального аналізу, який здійснює безпілотник, сьогодні застосовують передусім для польових культур. «Сенсор безпілотника бачить не лише у видимому діапазоні, можливий аналіз до 450 різних частот усього спектра. Як пояснив Валерій Яковенко, співзасновник проекту Drone.Ua, спектральний аналіз рослин на різних частотах, особливо в інфрачервоному діапазоні, дозволяє отримати інформацію про біофізичні та біохімічні характеристики рослин. З безпілотника можна оцінити стан ґрунту, його вологість і потребу в зрошенні», – зазначає видання.

На сьогодні проект перебуває на початковій стадії – узагальнюють інформацію щодо того, як саме і в якій частині спектра «світяться» рослини томата за того чи того вмісту певного елемента живлення. Таку інформацію збирають у компанії Drone.Ua дослідним шляхом на базі даних традиційного агрохімічного аналізу.

У перспективі фахівці проекту хочуть виявити ще одну закономірність — між результатами гіперспектрального аналізу полів і зараженістю рослин тою чи тою хворобою. Це, як розраховує Валерій Яковенко, дозволить визначати з високою ймовірністю, яка саме хвороба атакує рослини в полі.

Виконуючи одночасно візуальне та спектральне сканування поля, безпілотник може виявляти й порушення в роботі сільгосптехніки: загони, пропуски, накладки, дискування під неправильним кутом і навіть місця зупинки сівалок.

За даними проекту Drone.Ua, віддача від інвестицій у моніторинг сільгоспкультур що у країнах ЄС, що в Україні на польових культурах становить 28 євро/га щорічно.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!