Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

За останніх 5 років імпорт томатів та огірків зріс удвічі

За останніх 5 років імпорт томатів та огірків зріс удвічі

Збільшення споживання томатів та огірків протягом цілого року відбулося в основному за рахунок імпортних поставок.

Про це повідомляє пресслужба Клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

«В Україні не дуже розповсюджене вирощування овочів в теплицях в холодні місяці, так як затрати на енергоносії для обігріву самих теплиць не дозволяють вирощувати конкурентноспроможну по ціні продукцію. Економічно доцільніше імпортувати помідори та огірки з Туреччини, яка має більш сприятливий клімат для вирощування овочів в теплицях. Саме на цю країну припало 79% імпортних поставок помідорів та 83% огірків в 2020 році», – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

В Україні вирощування огірків та помідорів в основному відбувається в господарствах населення, частка промислового виробництва незначна. За останні 5 років обсяги виробництва помідорів були на рівні 2,2-2,3 млн т, із них близько 34% виробляється промисловими підприємствами. Щодо огірків, – то їх обсяги виробництва близько 1 млн т, із яких лише 4% промислового виробництва. При цьому, 10% помідорів та 25% огірків вирощуються в теплицях.

Протягом останніх 5 років імпортні поставки помідорів та огірків збільшилися в 2 рази. В 2020 році було імпортовано 87 тис. т помідорів та 21 тис. т огірків. Імпортні поставки овочів мають чітко виражену сезонність, яка пов’язана з внутрішнім виробництвом. Пік надходжень імпортних помідорів припадає на травень, коли потреба в свіжих овочах в населення зростає, але внутрішня пропозиція ще недостатня. Щодо огірків, то їх максимальну кількість завозиться взимку. Мінімальні поставки обох овочів спостерігаються в червні-жовтні, коли є достатня внутрішня пропозиція.

Читайте також: Імпортні томати розширюють асортимент та знижують ціни