Овочі-Ягоди-Сад

За 40 років площі теплиць у світі зросли у 43 рази

За 40 років площі теплиць у світі зросли у 43 рази
Теплиці в селі Заріччя, Закарпатська обл.

Згідно з новим аналізом супутникових даних, теплиці нині охоплюють понад 13 тис. км2 кв землі в усьому світі  40 років тому вони займали лише 300 км2.

Про це повідомляє Earth Observatory.

Найбільше зростання відбулося в Китаї, де зараз розташовано 60% теплиць світу. Ці споруди найбільше вони зосереджені на Північно-Китайській рівнині. Найбільше скупчення теплиць у Китаї та світі складає понад 820 км2 у провінції Шаньдун на північному сході Китаю. 

У теплицях Китаю вирощують огірки, баклажани і томати. І все частіше в споруди висаджують цінні ягоди і фрукти, такі як полуниця, виноград, ківі та пітахайя.

Загальне виробництво помідорів та огірків у Китаї зросло в 6 разів між 1990 і 2020 роками, хоча експорт залишився приблизно таким же.

У рамках аналізу дослідники  Копенгагенського університету використовували зображення Landsat, щоб визначити рік, коли будівництво теплиць вперше з’явилося в кожному з 65 найбільших кластерів теплиць. Вони також відстежували зміни (між 1985 і 2021 роками) у найбільших кластерах теплиць у п’яти країнах із найбільшою площею теплиць: Вейфан, Китай; Альмерія, Іспанія; Барі, Італія; Анталія, Туреччина; і Чапала, Мексика.

«Швидкість зростання найбільша в Китаї, але це глобальне явище», — сказав Сяое Тонг, учений Копенгагенського університету та автор дослідження. 

Дослідники склали карту теплиць у 119 країнах, включаючи Іспанію (5,6% загальної площі теплиць), Італію (4,1%), Мексику (3,3%), Туреччину (2,4%), Марокко (2,3%), Республіку Корея (1,8%). відсотка), Японію (1,7%), Нідерланди (1,4%) і Францію (1,3%). 

Вони також склали карту теплиць у 22 країнах Африки, де вони в основному використовуються для виробництва овочів і квітів.

Читайте також: Тепличні кластери Закарпаття вимагають модернізації, – експерт