Овочі-Ягоди-Сад

Європейське виробництво томатів знизиться на 9%

Європейське виробництво томатів знизиться на 9%

Відповідно до короткострокового сільськогосподарського прогнозу Європейської комісії, виробництво томатів у ЄС скоротиться у 2022 році на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 16,5 млн. тонн. Прогнозується, що виробництво томатів у переробці скоротиться на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 10,1 млн. тонн, зазначає Mintec.

Тривалі періоди сухої погоди в країнах-виробниках (Італія та Іспанія) спричинили падіння виробництва. Багато виробників також зіткнулися з проблемами зрошення через нестачу води, особливо в Північній Італії, що ще більше знизило оцінки виробництва.

Крім того, зростання вартості палива та добрив спонукало багатьох фермерів переглянути свої фінансові стратегії у 2022 році, причому деякі компенсували цей вплив, купуючи менше добрив, ніж зазвичай, або скорочуючи посівні площі. 

Крім того, теплиці мають важливе значення для сталого вирощування томатів у всьому ЄС, оскільки природний газ, електроенергія та дизельне паливо є ключовими ресурсами для їхньої роботи, зокрема для систем опалення, обслуговування та поливу. Суттєве зростання витрат призвело до припинення виробництва. Ціна на іспанські круглі томати зросла на на 30% до 1,3 євро/кг.

Читайте також: Виробництво українських томатів для переробки скоротиться на 78%