Овочі - Ягоди - Сад

Японські вчені на хризантему прищепили тютюн, а потім – томат

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Японські вчені на хризантему прищепили тютюн, а потім – томат

Вчені Нагойського університету (Японія) використали рослину тютюну як посередник, на підщепу хризантеми був прищеплений томат. Три місяці по тому на томатному кущі з’явилися дрібні плоди.
Про це повідомляє EurekAlert.

Зазвичай вважалося, що щеплення сумісне тільки між близькородинними видами. Однак вчені з Нагойского Університету разом з колегами з інших наукових організацій Японії виявили, що тютюн Nicotiana benthamiana сприяє адгезії тканин і може підтримувати щеплення між широким спектром видів.

Їх висновки, недавно опубліковані в журналі Science, доводять, що при використанні тютюну як проміжної ланки верхнья частина (прищепа) томата, прищепленої до нижньої частини (підщепи) хризантеми, успішно принесла плоди.

Команда зосередила увагу на рослині Nicotiana з сімейства Solanaceae, тому що попереднє дослідження показало життєздатність його прищепи на підщепу Arabidopsis thaliana (резуховидки Таля) з сімейства гірчичних.

Команда провела експерименти по щепленню рослин семи видів Nicotiana і їх партнерів 84 видів з 42 сімейств.

Результати показали, що Nicotiana, використовувана в якості прищепи або підщепи, досягла успіху в збереженні щеп більше місяця з 73 видами з 38 родин.

Крім того, вчені провели експерименти, щоб з’ясувати, чи може Nicotiana виступати в якості посередника в щепленні різних видів сімейства, взявши для прикладу прищепу томата і підщепу хризантеми, дуже стійкої рослини.

Приблизно через три місяці нове отримане рослини стало плодоносити.

«Використовуючи тютюн як проміжну ланку, ми також отримали інші дуже цікаві результати, де прищепа і підщепа належали до різних родин рослин», –  прокоментував Мічітака Нотагуті, біолог з університету Нагоя, автор цього дослідження.

«Наші останні результати щодо ключових задіяних молекул, а не тільки самого міжсімейного щеплення, допоможуть поліпшити методи щеплення рослин, так що різноманітність кореневих систем, доступних для вирощування сільськогосподарських культур, буде збільшено в найближчому майбутньому», – додав він.

Читайте також: Щеплення грибами може захистити томати від Tuta absoluta

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями