Овочі-Ягоди-Сад

Японія може стати альтернативним ринком збуту українського волоського горіха

Японія може стати альтернативним ринком збуту українського волоського горіха

Альтернативою Близькому Сходу та Євросоюзу для українських експортерів волоського горіха може стати Японія, пише EastFruit.

У цій країні цінують якість і готові платити за неї, а попит на волоський горіх зростає. Так, за оцінками EastFruit, у 2018 році Японія витратила на імпорт ядра волоського горіха близько $190 млн (+33% на рік).

Майже 97% поставок ядра волоського горіха до Японії забезпечують США, де стандарти якості найвищі. Крім того, США проводять активну маркетингову роботу в цій країні. Та Україна в 2018 році вже поставила першу пробну партію волоського горіха до Японії. За попередніми оцінками, якість була досить доброю, тому експортери очікують, що ці поставки стануть регулярними.

До останнього часу Україна й Молдова продавали волоський горіх переважно на ринки ЄС і Близького Сходу, однак через насиченням якісною продукцією з США експорт у ці регіони ускладнюється. Україна й Молдова пропонують переважно несортовий горіх, який цінується менше.

Україна стала шостою країною, яка продавала волоський горіх в Японію в 2018 році, що є дуже важливим визнанням: японці дуже обережно підходять до вибору партнерів.

У 2018 році в Україні різко зросло виробництво волоських горіхів: за різними оцінками, на 20-30% – приблизно до 120 тис. тонн. У Молдові врожай оцінюється в 40 тис. тонн, але внутрішнє споживання горіха набагато менше, тому Україна й Молдова входять до числа світових лідерів за обсягом експорту волоського горіха без шкаралупи.

Тим часом зростання виробництва волоського горіха в Україні відбувається саме в сегменті дорогого сортового горіха, отже, цілком можна дивитися на вимогливіші за якістю ринки. У Молдові відсоток таких садів вже досить значний.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!